Reklama

Technologie rozkręcają imprezę

Karaoke dla gości i bezprzewodowa muzyka w każdym z pokoi. Dzięki technologiom karnawałowa impreza może przekształcić się w prywatkę życia.

Zasadniczo do zrobienia dobrej imprezy wystarczy jedynie zgrana paczka ludzi. Ale czy można sobie wyobrazić imprezę bez muzyki? A jeśli muzyka, to przecież musimy ją za pomocą czegoś puścić. Jak się okazuje, technologie mogą rozkręcić nawet najnudniejszą imprezę. Trzeba tylko wiedzieć, z czego skorzystać.

Reklama

Bezprzewodowa muzyka gra

Najbardziej powszechnym rozwiązaniem na imprezach jest zestaw hi-fi. Kiedyś puszczało się na nim kasety magnetofonowe, potem płyty CD. Ale dzisiaj coraz więcej osób ma całą swoją kolekcję muzyki na HDD albo na odtwarzaczu MP3. Jak rozwiązać ten problem?

Standardowym rozwiązaniem jest podłączenie komputera lub konsoli do zestawu audio. Zasadniczo możemy to zrobić na trzy sposoby:

- kabel z wejściem jack (słuchawkowym) i kabelkami chinch lewy-prawy audio (najpopularniejsze rozwiązanie),

- połączenie przy pomocy kabla z obu stron zakończonego chinchami lewy-prawy audio,

- zastosowanie cyfrowego połączenia optycznego albo kabla HDMI (do tego rozwiązania potrzebne są jednak specjalne porty)

Bez komputera - Po co jednak komplikować sobie życie. Trafiające obecnie na rynek zestawu hi-fi w większości przypadków doskonale radzą sobie z odtwarzaniem MP3, a także innych formatów audio. Warto także rozejrzeć się za zestawami z napędem DVD. Niektóre z nowych "wież" mają także porty USB 2.0, dzięki którym można odtwarzać muzykę bezpośrednio z pendrive'a albo z innego urządzenia umożliwiającego przenoszenie danych.

Z odtwarzacza - Co jeśli jednak nie mamy zaawansowanego zestawu audio? Na ratunek może przyjść podłączenie discmana albo odtwarzacza MP3. Najprostszym sposobem na przesłanie sygnału z przenośnego urządzenia do zestawu jest kabel z wejściem jack (słuchawkowym) i kabelkami chinch lewy-prawy audio. Dzięki temu uzyskamy dźwięk stereo, nie musząc zmieniać płyt CD. Innym rozwiązaniem jest podpięcie profesjonalnej stacji dokującej, w której umieszczamy naszego playera.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: karaoke

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje