Reklama

Specialized Turbo - najszybszy elektryczny rower na świecie

Ceniony producent rowerów, Specialized, pokazał swój najnowszy model napędzany energią elektryczną. Jak wyglądają jego osiągi?

Specialized Turbo, którego opracowanie zabrało firmie aż trzy lata, to - zdaniem twórców - najszybszy rower z napędem elektrycznym na świecie. Ten typ napędu jest zazwyczaj jedynie dodatkiem do wspomagania siły mięśni kolarza na przykład podczas stromych podjazdów. Silnik elektryczny Specialized pozwala na rozpędzenie uzytkownika do prędkości 45 km/h, co zdaniem producenta zapewnia pojazdowi tytuł najszybszego roweru z napędem elektrycznym.

Reklama

Akumulator został umieszczony w przedniej rurze klasycznej ramy roweru, zapewniając energię potrzebną nie tylko do napędu, ale również do oświetlenia. Dokładne osiągi roweru nie zostały podane, ale jak zapewniają twórcy, podczas testów przejeżdżano, korzystając z napędu elektrycznego, 40-kilometrowe trasy w płaskim terenie z prędkością bliską maksymalnej.

Specialized przewiduje, że demonstracyjna partia pierwszych 50 rowerów trafi na rynek europejski jeszcze w kwietniu. Model Turbo został wyceniony na 5,5 tys. euro (ok. 22,9 tys. złotych).

Łukasz Michalik

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: elektryczny | rower

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje