Sense - odpowiedź na problemy ze spaniem

Brak snu, a co za tym idzie narastające poczucie zmęczenia, to problem wielu współczesnych ludzi. Na szczęście już wkrótce - dzięki projektowi, który wystartował na Kickstarterze - będzie można temu zaradzić. Sense, bo o nim mowa, to system, który monitoruje nasz sen i doradza jak poprawić jego jakość.

Na cały projekt składają się dwa urządzenia oraz odpowiednia aplikacja. Pierwsze, o intrygującym okrągłym kształcie, to tzw. stacja główna, której zadaniem jest monitorowanie warunków panujących w naszej sypialni. Urządzenie zbiera dane na temat oświetlenia, dobiegających z zewnątrz hałasów a nawet poziomu wilgotności. Jednym słowem bada wszystkie ewentualne bodźce, które mogą na nas wpływać podczas spania. 

Reklama


Kolejnym elementem jest specjalny czujnik w postaci klipsa, który przyczepiamy do naszej poduszki. Jego głównym zadaniem jest sprawdzanie jak spokojnie przebiega nas sen, czy często się kręcimy w łóżku oraz kiedy zasypiamy i się budzimy. Urządzenie wyposażone jest w sześcioosiowy żyroskop oraz akcelerometr, tak aby zebrane dane był jak najbardziej dokładne.
 
Wszystkie informacje jakie gromadzone są w ramach Sense są później analizowane przez specjalną aplikację. System przygotowuje wykresy oraz analizy i podaje nam rady, których wprowadzenie może pozytywnie wpłynąć na przebieg naszego wypoczynku. Sense przejmuje również rolę naszego budzika, gdyż dokładnie wie kiedy i w jaki sposób można nas najłatwiej wybudzić, tak abyśmy nie byli zmęczeni nagłym wyjściem z głębokiej fazy REM.
 
Choć do końca zbiórki funduszy na Kickstarterze zostały jeszcze około trzy tygodnie wymagana kwota została przekroczona. Twórcom Sense potrzebnych było 100 tys. dolarów a wpłacono już ich prawie 650 tys. To ogromny sukces! Wedle zapowiedzi najtańsza wersja systemu ma kosztować około 100 dolarów.

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje