Reklama

Samsung pracuje nad klawiaturą wyświetlaną na dłoniach

Okulary rozszerzonej rzeczywistości - Google Glass, zdobywają coraz większą popularność głównie dzięki oferowanym możliwościom, choć wciąż daleko im do perfekcji. Jednym z głównych mankamentów jest sposób komunikacji - użytkownik może wprowadzać dane wyłącznie za pomocą komend głosowych. Zdaje się jednak, że Samsung znalazł rozwiązanie tego problemu.

Południowokoreański producent elektroniki użytkowej opatentował bowiem technologię, która wyświetla wirtualną klawiaturę bezpośrednio na dłoniach użytkownika. Wynalazek jest związany z wciąż niezapowiedzianymi okularami rozszerzonej rzeczywistości - Galaxy Glass.

Wirtualna klawiatura będzie wyświetlana przez okulary, po uprzednim przeskanowaniu dłoni wbudowaną kamerką. Wprowadzane tekstu będzie się odbywać za pomocą kciuków. Już teraz wiadomo, że do wyboru będzie klasyczny układ QWERTY, jak również klawiatura kompaktowa, znana ze starszych modeli telefonów.

Samsung wskazuje, że w przypadku okularów rozszerzonej rzeczywistości komunikacja za pomocą głosu jest wygodna, jednak może zostać rozproszona przez hałas z otoczenia. Wirtualna klawiatura wyświetlana na dłoniach ma w takiej sytuacji ułatwić proces wprowadzania danych.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samsung | klawiatura

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje