Reklama

Samsung Gear VR - premiera w grudniu, potwierdzono cenę urządzenia

Pierwsze informacje o okularach wirtualnej rzeczywistości Samsunga pojawiły się we wrześniu. Ujawniono wtedy wstępną cenę urządzenia oraz podstawowe funkcje. W końcu ujawniono przewidywaną premierę Samsung Gear VR na rynku i potwierdzono kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić.

Koreański producent zapowiedział, że Samsung Gear VR trafi na rynek już w grudniu bieżącego roku, choć na ogłoszenie konkretnego dnia musimy jeszcze poczekać. Użytkownicy otrzymają wersję Gear VR Innovator Edition, która do obsługi potrzebować będzie Galaxy Note 4. Po połączeniu gogli z phabletem, wszystkie niezbędne aplikacje stworzone przez Oculus zostaną automatycznie zainstalowane. Mowa tu m.in. o takich funkcjach jak dedykowany ekran startowy, tryb kina czy tryb 360 stopni dla oglądania zdjęć i filmów. W przyszłości pojawią się kolejne aktualizacje, które rozwiną funkcje urządzenia.
 
Według wcześniejszych zapowiedzi, cena Samsung Gear VR zostanie ustalona na poziomie 199 dol. Na rynku pojawi się również wersja o 50 dolarów droższa ze wsparciem Bluetooth. Należy jednak pamiętać, że do prawidłowego działania niezbędny jest również Galaxy Note 4, którego cena obecnie kształtuje się na poziomie ok 700 dol.

Reklama

Nasze wrażenia z obcowania z Gear VR można znaleźć tutaj

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung Gear VR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje