Reklama

RMF 24: Przetrwaj upały z tymi gadżetami!

Zbliża się największa fala upałów, sięgająca niemal 40 stopni Celsjusza. W przetrwaniu takiej wysokiej temperatury pomóc nam mogą gadżety elektroniczne.

Najpopularniejszym gadżetem na upały jest oczywiście wiatrak. Rodzajów jest sporo, od stojących, przez biurowe, po wersje mini - zasilane bateriami albo przez port USB. Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie. Zaletą najmniejszych modeli jest fakt, że pracują one bardzo cicho i są tylko dla nas. W biurze, gdzie jest wiele osób, na pewno nie będziemy nim nikomu przeszkadzać. Koszt takich urządzeń zaczyna się od kilkunastu złotych. Część klimatyzatorów biurkowych oferuje nie tylko chłodzenie, ale dodaje dodatkowe porty USB.

Reklama

Coraz popularniejsze stają się również czapki solarne z wbudowanym wiatraczkiem w daszku. Nie wiem, jaki jest komfort noszenia na głowie takiego wynalazku, ale na pewno trochę ochłody daje. Co więcej, w internecie można znaleźć poradniki, jak własnoręcznie skonstruować taki gadżet.

Na rynku dostępne są również inne części garderoby, które potrafią nam pomóc w czasie upałów. Za mniej niż sto złotych możemy mieć specjalną chustę, która po kilkuminutowym kontakcie z zimną wodą może zapewnić nam komfort przez kilka godzin. Według producentów, chusta może obniżyć swoją temperaturę nawet o 10 stopni. Podobnie działają ręczniki, w tym te przeznaczone dla zwierząt. Tutaj podobnie, aby je "aktywować" trzeba zamoczyć, a jak wyschną czynność powtórzyć.

Osobom lubiącym podróżować może przydać się mini lodówka zasilana portem USB. Mieści w sobie jedną dużą albo dwie mniejsze puszki napoju. Jako, że banki energii są już dosyć popularne i tanie, taka lodówka nie musi stać tylko na biurku przy naszym laptopie, ale sprawdzi się też w plecaku podczas spaceru.

W sklepach z gadżetami można kupić również metalowe kostki, które po zamrożeniu lepiej sprawdzają się niż kostki lodu. Można zamiast tego jednak użyć świeżych owoców - np. truskawek. Zamrożone schłodzą nam napój, a potem będziemy mogli je zjeść. 

Piotr Bułakowski

Informacja własna

RMF24.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gadżety elektroniczne | upały

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje