Reklama

Powstało pierwsze pomieszczenie w całości stworzone przez drukarkę 3D

Technologia druku 3D rozwija się w niesłychanym tempie. Mogliśmy już przeczytać np. o pierwszych działających pistoletach stworzonych za pomocą domowej drukarki, a tym razem projektanci poszli jeszcze dalej i wydrukowali pomieszczenie o powierzchni 16 metrów kwadratowych. Poszczególne elementy wnętrza zostały zaprojektowane za pomocą specjalnych algorytmów.

Reklama

Michael Hansmeyer i Benjamin Dillenburg postanowili przełamać kolejną barierę i stworzyć pokój w całości zaprojektowany i wydrukowany przez komputer. Na 16 metrach kwadratowych stworzono przedziwną strukturę, nawiązującą do ambitnych dzieł sztuki. Co najważniejsze - całość została zaprojektowana przez specjalne algorytmy, bez ingerencji człowieka. Architekci określali wyłącznie proporcje poszczególnych warstw, których nawiasem mówiąc - jest aż 260 milionów. Projektowanie zajęło rok. 

Reklama

Gotowy projekt został podzielony na 64 równe części, które następnie zostały wydrukowane za pomocą ogromnej drukarki Voxeljet 3D. Maszyna pracowała przez miesiąc i zużyła 11 ton materiału. Na samym końcu twórcy poskładali "puzzle" w całość, czego efektem jest imponujące pomieszczenie.

Autorzy projektu w planach mają już kolejne realizacje. Tym razem za pomocą drukarki 3D chcą stworzyć cały budynek. Pytanie tylko, ile zajmie im to czasu?

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Druk 3D | drukarka przestrzenna | drukowanie przestrzenne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje