Reklama

Pogodynka 2.0

Firma La Crosse Technology przygotowała miniaturową stację pogodową, dla której mierzenie temperatury do dopiero początek.

WS 9723 łączy w sobie funkcję termometru i miernika wilgotności oraz superdokładnego zegara.

Reklama

Stacja mierzy temperaturę zarówno na wolnym powietrzu, jak i wewnątrz pomieszczenia, w którym się znajduje. Jak to możliwe? Pomiaru temperatury na zewnątrz dokonuje za pomocą specjalnego czujnika, w którym umieszczono bardzo czuły termometr (mierzący temperaturę z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza) oraz nadajnik radiowy.

Czujnik komunikuje się ze stacją drogą radiową za pomocą fal o wysokiej częstotliwości (868 MHz). Zastosowano tu technologię Instant Transmission+ , która ma zapewnić wolną od zakłóceń łączność między stacją a czujnikiem. Dzięki stacji WS 9723 można dowiedzieć się też, jaka jest wilgotność powietrza w miejscu, w którym mieszkamy bądź pracujemy.

Żeby było zabawniej, urządzenie monitorując aktualne warunki pogodowe podpowiada, jaki strój powinniśmy założyć. Robi to za pomocą ikonek w kształcie słońca, chmur czy deszczu, a także dziewczyny - pogodynki ("Weather Girl"). Pogodynka to wyświetlająca się na ekranie stacji postać dziewczyny, która jest zawsze ubrana stosownie do pogody. Czasem pojawia się na ekranie w stroju bikini, a czasem w zimowym płaszczu i powiewającym szalu.

Kolejną funkcją urządzenia jest zegar, regulowany automatycznie za pomocą sygnału radiowego wysyłanego z ośrodka badawczego w Mainflingen pod Frankfurtem, gdzie znajduje się superprecyzyjny zegar atomowy. Synchronizacja wewnętrznego zegara stacji pogodowej z zegarem atomowym w Niemczech odbywa się bez naszego udziału, automatycznie za pomocą fal średnich.

Jedyne, co musimy zrobić, aby wszystko działało poprawnie, to włożyć baterie, umieścić na zewnątrz mieszkania czujnik, uruchomić urządzenie i odczekać 10-15 minut. Po tym czasie urządzenie samo podejmie pracę.

informacje prasowe/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje