Reklama

Nokia inwestuje w... motoryzację

Dotychczas najważniejszym segmentem działalności Nokii były smartfony. Po przejęciu przez Microsoft, fińska firma musi znaleźć sobie nową dziedzinę, w której będzie mogła oferować swoje usługi. Wszystko wskazuje na to, że będzie to motoryzacja.

Nokia ogłosiła, że zainwestowała 100 milionów dolarów w start-upy zajmujące się szeroko pojętą tematyką inteligentnych samochodów. „Samochody stają się platformą podobną do telefonów, które zamieniły się w smartfony. Widzimy innowacyjne rozwiązania w sposobie połączenia wysokiej mobilności aut z dostępem do internetu” - piszą przedstawiciele Nokii, argumentując swoją decyzję.
 
Nokia przechodzi właśnie ogromne zmiany. Być może segment inteligentnych samochodów będzie nowym tematem przewodnim fińskiej firmy. Warto zaznaczyć, że Nokia jest już obecna w tym segmencie od dłuższego czasu. Nawigacja HERE jest domyślnie instalowana w wielu modelach samochodów.
 
Rynek inteligentnych samochodów wciąż znajduje we wczesnej fazie rozwoju. Nie ulega jednak wątpliwości, że producenci aplikacji coraz śmielej będą wkraczać do wnętrza pojazdów, oferując swoje usługi nie tylko z poziomu smartfona, ale również bezpośrednio z kokpitu.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje