Reklama

Nintendo 3DS - granie w 3D bez okularów

Nintendo wprowadzi na rynek przenośną konsolkę Nintendo 3DS, która umożliwia granie w trzech wymiarach bez konieczności noszenia okularów.

Do cieszenia się efektami 3D nie potrzeba okularów - z takiego założenia wyszło Nintendo, ojcowie Game Boya oraz Nintendo DS, najlepiej sprzedającej się obecnie konsoli świata. Nintendo 3DS ma zagwarantować gry, filmy oraz zdjęcia 3D niezależnie od miejsca, w którym jesteśmy. Jak to możliwe?

Reklama

Sprzęt ma dwa ekrany i specjalny suwak, który umożliwia korygowania poziomu stereoskopowego efektu 3D (łącznie z jego pełną dezaktywacją). Osoba grająca na 3DS, dzięki stworzonego z myślą o 3D wyświetlaczowi, będzie mogła doświadczyć iluzji 3D bez męczących okularów. Co ciekawe, konsolka będzie miała dwa obiektywy, dzięki którym możliwe będzie robienie zdjęć w 3D. Następnie fotografie będzie można obejrzeć na ekranie konsoli.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Nintendo 3DS pojawi się na rynku. Nie podano nawet przybliżonej daty oraz ceny. Wiadomo natomiast, że system będzie miał na starcie kilkanaście gier, w tym m.in. grę "Kid Icarus: Uprising" - następcę jednego z kultowych tytułów Nintendo.

Nad grami w 3D pracuje także Sony - w tym miesiącu, wraz z aktualizacją PlayStation 3, kilka tytułów na nową konsolę Sony będzie obsługiwało 3D. Do końca roku zadebiutują kolejne gry w 3D.

Krótka reklamówka Nintendo 3DS:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje