Reklama

Koniec ze skimmingiem? Specjalna nakładka na bankomat

Nawet odsiadując wyrok w więzieniu można zrobić coś dobrego. Na przykład stworzyć doskonałe zabezpieczenie przeciwko przestępcom skanującym nasze karty bankomatowe.

Reklama

Valentin Boanta, przesiadujący w rumuńskim więzieniu karę za pomoc przestępcom w ukrywaniu tzw. skimmerów (nakładek na bankomaty umożliwiające skanowanie kart), postanowił się zrehabilitować. W związku z tym opracował urządzenie nazwane Secure Revolving System, które pozwala zabezpieczyć bankomaty przez skimmingiem.

Reklama

SRS to zafundowana przez firmę MB Telecom nakładka, która przyjmuje kartę bokiem (paskiem magnetycznym do dołu), a następnie obraca ją wewnątrz do właściwej pozycji. Dopiero wtedy karta wędruje bezpośrednio do bankomatu. Zabezpieczenie to działa w stu procentach, bowiem skanery stosowane w skimmerach muszą odczytać pasek magnetyczny wzdłuż (jak w terminalach sklepowych).

Po wypłacie gotówki karta jest oddawana przez SRS w identyczny sposób, jak ją przyjmuje. MB Telecom już niebawem planuje wprowadzić urządzenie na rynek, choć nie wiadomo ile będzie kosztowało.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: bankomat | skimming | haker | przestępca | karta bankomatowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje