Jak powstaje pralka do prania

Portal INTERIA.PL miał szansę odwiedzić fabrykę koreańskiej firmy LG w Changwon i sprawdzić, jak powstają nowoczesne pralki.

Złożenie jednej pralki ładowanej od przodu zajmuje Koreańczykom w Changwon około 11 minut. Średnio w przeciągu jednego dnia produkowane jest około 15 do 20 tys. pralek. Co ciekawe, ten wynik jest średnio osiągany przy 8-godzinnym dniu pracy. W fabryce nie pracuje się na zmiany. W wyjątkowych okolicznościach osoby zatrudnione w fabryce pracują w weekendy oraz realizują nadgodziny. Jeszcze ciekawszą informacją jest fakt, że tylko około 20 proc. linii produkcyjnej jest zautomatyzowane - resztę pracy wykonują ludzie. Powód? - Człowiek jest znacznie bardziej precyzyjny niż maszyny - tłumaczą osoby odpowiedzialne za zarządzanie koreańską fabryką.

Reklama

Jak wygląda proces produkcyjny pralki można przekonać się oglądając poniższy materiał wideo oraz galerię zdjęć.

 

Fabryka we Wrocławiu

Koreańska firma ma także swoją fabrykę lodówek we Wrocławiu. W roku 2011 zwiększono jej moce produkcyjne, które sięgają obecnie miliona lodówek i miliona pralek.. Ze względu na udoskonalony łańcuch logistyczny, czas dostarczania lokalnychproduktów do europejskich konsumentów skrócił się o około 20 proc.

Dalsze plany, co do Polski

Firma planuje dalszą rozbudowę linii produkcyjnych i zamierza do roku 2015 zainwestować w tym celu 34 miliony USD. Obecnie, na polskim rynku LG koncentruje się na lodówkach i pralkach, natomiast w przyszłym roku planuje rozszerzenie działalności w kategoriach sprzętu kuchennego, odkurzaczy i suszarek.

Ogólne informacje o LG Home Appliance

Obecnie LG Home Appliance posiada ponad 117 oddziałów na całym świecie, a jej oferta obejmuje lodówki, pralki, zmywarki, urządzenia kuchenne, odkurzacze, sprzęt AGD do zabudowy oraz produkty pomagające w ochronie zdrowia.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sprzęt AGD | AGD LG | zakłady AGD | AGD przyszłości
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama