Reklama

Jak połączyć się z samochodem poprzez Bluetooth?

Wystarczy, że policja złapie kilkakrotnie na tym samym wykroczeniu, czyli rozmowy przez telefon w trakcie jazdy, by kierowca stracił prawo jazdy. Lepiej skorzystać z Bluetooth, by mieć spokój. O ile uda nam się połączyć ze sprzętem w samochodzie.

5 punktów i 200 zł mandatu? Tyle grozi kierowcy za rozmowę przez telefon w sposób niezgodny z prawem - wynika ze znowelizowanego taryfikatora mandatów, który zacznie obowiązywać już za kilkanaście dni . Nie trudno policzyć, że gdy zostaniemy złapani kilka razy pod rząd to wówczas czeka nas powtórny egzamin na prawo jazdy. A zanim do niego dojdzie nie możemy prowadzić samochodu. Nawet jeśli złamiemy przepisy i będziemy prowadzić bez uprawnień, to wówczas w przypadku szkody, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Reklama

Można oczywiście pogodzić jedno i drugie: rozmowę przez telefon w trakcie jazdy. Wystarczy skorzystać z zestawu głośnomówiącego Bluetooth. Ale jak się z nim połączyć? Wbrew pozorom nie zawsze jest to łatwe i wygodne. Najczęściej spotykanym problemem, jaki dotyka użytkowników telefonów z Androidem to problem z wyszukaniem telefonu w menu zestawu głośnomówiącego. Jak nawiązać połączenie, by uniknąć problemów?

Niemal każdy telefon z systemem Android funkcjonuje tak samo pod względem możliwości połączenia poprzez Bluetooth. Nie wystarczy włączyć Bluetooth w telefonie. Trzeba jeszcze sprawdzić, czy jest aktywna opcja tzw. "widoczności". Wszystko znajdziemy w menu Bluetooth. Jak do niego dotrzeć?

Connected Life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smart car | bluetooth | ConnectedDrive | inteligentny samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama