Reklama

Jak połączyć się z samochodem poprzez Bluetooth?

Wystarczy, że policja złapie kilkakrotnie na tym samym wykroczeniu, czyli rozmowy przez telefon w trakcie jazdy, by kierowca stracił prawo jazdy. Lepiej skorzystać z Bluetooth, by mieć spokój. O ile uda nam się połączyć ze sprzętem w samochodzie.

5 punktów i 200 zł mandatu? Tyle grozi kierowcy za rozmowę przez telefon w sposób niezgodny z prawem - wynika ze znowelizowanego taryfikatora mandatów, który zacznie obowiązywać już za kilkanaście dni . Nie trudno policzyć, że gdy zostaniemy złapani kilka razy pod rząd to wówczas czeka nas powtórny egzamin na prawo jazdy. A zanim do niego dojdzie nie możemy prowadzić samochodu. Nawet jeśli złamiemy przepisy i będziemy prowadzić bez uprawnień, to wówczas w przypadku szkody, ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania.

Można oczywiście pogodzić jedno i drugie: rozmowę przez telefon w trakcie jazdy. Wystarczy skorzystać z zestawu głośnomówiącego Bluetooth. Ale jak się z nim połączyć? Wbrew pozorom nie zawsze jest to łatwe i wygodne. Najczęściej spotykanym problemem, jaki dotyka użytkowników telefonów z Androidem to problem z wyszukaniem telefonu w menu zestawu głośnomówiącego. Jak nawiązać połączenie, by uniknąć problemów?

Reklama

Niemal każdy telefon z systemem Android funkcjonuje tak samo pod względem możliwości połączenia poprzez Bluetooth. Nie wystarczy włączyć Bluetooth w telefonie. Trzeba jeszcze sprawdzić, czy jest aktywna opcja tzw. "widoczności". Wszystko znajdziemy w menu Bluetooth. Jak do niego dotrzeć?


Wystarczy wykonać ruch palcem: z góry ekranu na dół, by ukazało się menu podstawowych ustawień. Wówczas wystarczy tylko nacisnąć ikonę z charakterystyczną lierą B, by włączyć moduł Bluetooth. Ale to dopiero połowa sukcesu. Wybierz dostęp do pełnego menu telefonu. Kliknij w opcję Bluetooth a następnie w funkcję w której opisie znajduje się określenie "telefon jest widoczny dla wszystkich urządzeń". Gotowe! Radio samochodowe czy osobny zestaw głośnomówiący już bez trudu znajdzie nasz telefon.

Problem z nawiązaniem połączenia może dotyczyć każdego. Także użytkowników samochodów premium.

Tomasz Okurowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje