Reklama

ION Discover Guitar USB - plastikowa gitara

Discover Guitar USB to pakiet kierowany do ludzi, którzy chcieliby jak najniższym kosztem rozpocząć przygodę z gitarą elektryczną. Jego trzy główne składniki to: gitara, kabel służący do podłączenia jej do komputera przez złącze USB i program symulujący wzmacniacze gitarowe.

Jeżeli chodzi o gitarę, to jest to tania, chińska imitacja Fendera Stratocastera, podle wykonana z podłych materiałów. Grając na niej, pociąłem i obtarłem sobie palce krawędzią nieprzyjemnego w dotyku gryfu, na której niechlujnie nabite progi szczerzą się niemal jak ząbki piły. Jest to absolutnie niedopuszczalne. Do tego wynalazek ten słabo trzyma strój - co kilka intensywnych podciągów musiałem instrument dostrajać. Zastosowane tanie przetworniki typu single generują zakłócenia. Podsumowując: gitara jest fatalna.

Reklama

Dołączony kabel jack-USB to nic innego jak dostępny również osobno Guitar-Link firmy Alesis, który zamienia sygnał z instrumentu na postać cyfrową. W zestawieniu ze sterownikiem ASIO4ALL kierownii odpowiednim programem pozwala to dowolnie kształtować na komputerze brzmienie gitary i nagrywać ją. Dołączona aplikacja Guitar Rig 4 LE firmy Native Instrument symuluje brzmienia 3 wzmacniaczy, 3 kolumn i 12 efektów podłogowych (np. delay), co wystarczy, by uzyskać całe spektrum barw: od akustycznych po metalowe przestery.

Twórcy zadbali zresztą o 308 modyfikowalnych ustawień. Dodatkowo do dyspozycji mamy m.in. stroik, metronom, bramkę szumów pozwalającą opanować szmery przystawek i odtwarzacz umożliwiający granie z własnym podkładem, a także nagrywanie swoich wysiłków. Cyfrowe przetwarzanie dźwięku powoduje jednak opóźnienia (dźwięk z głośników komputera słyszysz ułamek sekundy po tym, jak szarpnąłeś struny), które skutkują dyskomfortem, zwłaszcza podczas ćwiczeń z metronomem. Odpowiednio konfigurując sterownik, można je ograniczyć do poziomu niemal nieodczuwalnego (udało mi się osiągnąć ok. 20 ms), ale z ulgą wpiąłem się z powrotem do swojego taniego domowego wzmacniacza.

Jeżeli upierasz się, by podłączać instrument do komputera, skompletuj osobno GuitarLinka (lub odpowiednik innej firmy), program i tanią, ale przyzwoitą, używaną gitarę markowego producenta za 400-500 złotych. Discover Guitar USB jako pakietu nie polecam.

PLUSY

+ dobre oprogramowanie,

+ wygoda użytkowania.

MINUSY

- fatalna jakościowo gitara,

- opóźnienia dźwięku.

Parametry

Cena: 504 zł | Dostarczył: IQ Publishing | www.iqp.pl

Skład pakietu:

- gitara, kabel Alesis GuitarLink, pasek, kostka, klucze do regulacji gitary, DVD z programem Guitar Rig 4 LE, sterownikami, dokumentacją, szkółką wideo

- Gitara: 21 progów, jednostronny ruchomy mostek, 3 x single, 5-pozycyjny przełącznik

- Długość kabla: 5 m

CorMac

CD Action

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje