Intel projektuje cyfrowy dom przyszłości

"Connected Home 2020" to projekt cyfrowego domu przyszłości Intela, w którym wszystkie urządzenia będą połączone ze sobą za pomocą sieci bezprzewodowej, a dostęp do każdego z nich będzie skojarzony z danym użytkownikiem.

Największy na świecie producent procesorów opracował prototyp systemu, który pozwoli zdalnie sterować wszystkimi urządzeniami domowymi. Rozwiązania zastosowane w domu przyszłości umożliwią kontrolowanie oświetlenia, telewizora, zamków czy znajdujących się w domu kamer za pomocą smartfona opartego na systemie Android. Intel opracował także aplikację odpowiadającą za bezpieczne logowanie się do domowego systemu, która pozwoli na nadawanie indywidualnych uprawnień dostępu do poszczególnych urządzeń dla każdego użytkownika.

Reklama

Cyfrowy dom przyszłości Intela pozwoli mieszkańcom także na korzystanie z różnego rodzaju usług dostarczanych za pomocą sieci bezprzewodowych, co wyeliminuje zbędne okablowanie. System stworzony przez Intela wyświetli domownikom listę usług dostępnych w ich miejscu zamieszkania i poinformuje o jakości ich sygnału. Dzięki temu użytkownicy będą mogli jeszcze efektywniej korzystać z możliwości oferowanych przez cyfrowy dom.

Dowiedz się więcej na temat: dom przyszłości

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje