Reklama

Hyperloop - transport przyszłości według założyciela PayPala

Elon Musk - założyciel PayPala i SpaceX - wie, jak powinien wyglądać transport przyszłości. Wizja jest bardzo odważna, ale znany filantrop uważa ją za absolutnie możliwą do zrealizowania.

Reklama

Hyperloop, bo tak miałby się nazywać ów system, byłby niemalże idealny. Cechowałby się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, niezwykłą szybkością i niewrażliwością na warunki atmosferyczne. Musk uważa, że podróż z centrum San Francisco do centrum Los Angeles trwałaby maksymalnie 30 minut. Pokonanie tego dystansu zajmuje aktualnie 6 godzin jazdy samochodem, niemalże dwukrotnie dłużej koleją i godzinę w powietrzu.

Reklama

Transport przyszłości według Muska byłby również przystępny cenowo i tani w eksploatacji. Wszystko dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Byłaby ona magazynowana, więc podróże odbywałyby się także w nocy.

Założyciel SpaceX nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących formy swojego pomysłu. Nadmienił tylko, że Hyperloop mógłby korzystać z podobnego rozwiązania co Aeromovel, czyli systemu pneumatycznego. Miejmy nadzieję, że na pomysłach się nie skończy Elon Musk będzie rozwijał swój tajemniczy projekt.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje