Reklama

GPS III opóźniony

Mark Valerio wiceprezes amerykańskiego koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin poinformował, że start GPS III będzie miał miejsce nie w przyszłym roku, jak wcześniej zapowiadano, a dopiero w 2017.

Jak podaje GPSWorld.com, początkowo start satelitów obsługujących nową technologię GPS III był planowany na rok 2014. Szybko jednak okazało się, że na modernizację systemu satelitarnego trzeba będzie poczekać znacznie dłużej. Nowa generacja zmodernizowanych satelitów ma oferować działanie na nowych częstotliwościach i udostępniać silniejszy sygnał o zwiększonej odporności na zakłócenia. Głównym problemem rozwoju GPS III stały się trudności technologiczne.
 
Wiceszef Lockeehed Martin, twierdzi, że start satelitów odbędzie się w marcu 2017, za równe dwa lata. Konkretna data będzie zależała od kondycji dotychczasowej konstelacji satelitów odpowiedzialnych za sygnał GPS oraz od dostępności miejsc startowych. Valerio dodaje również, że w praktyce wszystkie wyniesienia i tak zależne są od decyzji dowództwa sił powietrznych.
 
W tej chwili amerykański koncern zbrojeniowy jest w trakcie budowy 8 jednostek, które zajmą miejsce na orbicie okołoziemskiej. Istnieje możliwość rozszerzenia ilości wyprodukowanych satelitów do łącznie 12 sztuk. Jednak całkowita ilość aparatów, które będą odpowiedzialne za działanie całego systemu GPS III to 24 satelity.

Reklama

Connected Life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: gps | nawigacja satelitarna

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje