Reklama

Google Glass kosztować będzie 299 dol. w dniu premiery?

Google Glass to bez wątpienia innowacyjne urządzenie, które jednak wciąż nie jest dostępne dla wszystkich. Premiera zapewne nie jest odwlekana bez powodu, gdyż jak się okazuje, cena urządzenia może wynieść znacznie poniżej wcześniejszych zapowiedzi.

W trakcie zeszłorocznej konferencji GoogleI/O, oficjalnie potwierdzono, że cena Google Glass wyniesie 1500 dol. Z kolei w lutym, kiedy to pojawiły się pierwsze egzemplarze dla wybranych, cena na aukcjach wynosiła nawet 16 tys. dol.

Reklama

Okazuje się jednak, że podana wcześniej cena obejmowała wersję Explorer Edition. Do czasu premiery, która nie została jeszcze ujawniona, produkcja ma się przenieść do Tajpej w Tajwanie, co znacząco zredukuje koszty produkcji i ceny detalicznej w sklepach. Według analityków, nie powinna przekroczyć 299 dolarów w dniu premiery. Ponadto firma Himax, której ponad 6 proc. udziałów zostało przejęte przez Google, potwierdziła cenę wyświetlacza Google Glass, kształtującą się w granicach 30-35 dol.

Według prognozy firmy IHS Inc., premiera Google Glass może nastąpić jeszcze w tym roku, zaś do końca 2016 roku na rynek trafi około 10 milionów tych urządzeń. Jeśli informacje o cenie zostaną potwierdzone, to zainteresowanie okularami może być znacznie większe niż przewidują analitycy.


Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Google | google glass

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje