Reklama

Furtif Evercut - nóż stealth, który można ostrzyć raz na 25 lat

Tępy nóż i konieczność jego naostrzenia potrafią skutecznie wytrącić z równowagi. TB Groupe chce raz na zawsze - dokładnie na 25 lat, jeśli chodzi o ścisłość – skończyć z tym problemem. Rozwiązaniem jest seria ostrzy o nazwie Furtif Evercut.

Producent przekonuje, że jego nowe noże można ostrzyć raz na 25 lat. Innymi słowy - 300 razy rzadziej niż tradycyjne i 5 razy rzadziej niż ceramiczne. Czy to oznacza wspomniane ćwierć wieku? Nie wydaje mi się, niemniej jednak wynik i tak powinien być zadowalający.

Jest w ogóle możliwy, ponieważ noże wykonano z węgliku tytanu, czyli nieorganicznego związku chemicznego z grupy węglików (węglik międzywęzłowy). Ze względu na swoją twardość jest wykorzystywany jako materiał części roboczej narzędzi tnących, takich jak skalpele i żyletki. Wyostrzono je natomiast przy pomocy lasera.

Reklama

Noże są nie tylko bardzo ostre i wytrzymałe, ale również prezentują się znakomicie. Wyglądają, jakby  miały elementy technologii stealth - ukrywającej maszyny wojskowe przed wrogimi radarami. Na myśl natychmiast przyszedł mi bombowiec F-117 - zdjęcie poniżej.


Mogłoby się wydawać, że Furtif Evercut będą kosztować majątek. W rzeczywistości jest drogo, ale bez przesady. Za najmniejszy nóż trzeba zapłacić 78, a za największy 138 dol.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nóż | nóż tytanowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje