Reklama

Dżdżownica zniszczyła komputer

Komputerowe robaki często są odpowiedzialne za poważne awarie systemu. Ale to, co "zaatakowało" komputer niejakiego Marka Taylora było dalekie od wirtualnego zagrożenia.

Jak bardzo zdziwiony musiał być Mark Taylor, kiedy z jego komputera wyciągnięto 5-calową dżdżownicę. Jego notebook przestał funkcjonować, a zamiast systemu operacyjnego mógł jedynie ujrzeć na ekranie informacje o tym, że wiatraczek procesora nie działał prawidłowo. Jak się miało okazać, sabotażu dokonała dżdżownica - czytamy w "The Daily Telegraph".

Reklama

Jak się okazało, pierścienica dostała się do procesora, tylko po to, aby po chwili zostać ugotowaną. Atak kamikaze okazał się skuteczny - procesor przestał funkcjonować prawidłowo. Skąd wzięła się dżdżownica? Podrzuciły ją prawdopodobnie koty, bawiąc się swoja zdobyczą. Czyżby zatem dżdżownica była pionkiem w o wiele większej konspiracji?

Zapewne gwarancja na notebooka firmy Gateway nie przewidywała ataku dżdżownicy, jednak tego typu przypadki należy traktować czysto anegdotycznie. Elektroniczne robaki sieją o wiele większe zniszczenie, stanowiąc realne zagrożenie dla użytkowników internetu.

ŁK

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: robaki | komputer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje