Drukarka w biurze – powody, dla których lepiej zainwestować w dobry sprzęt

Cyfryzacja postępuje w najlepsze. Jednak nie da się ukryć, że druk wciąż ma się dobrze! Jeżeli prowadzisz firmę, wiesz jak ważne jest posiadanie urządzenia, które będzie niezawodne. Jakie cechy powinna mieć idealna drukarka do biura?

Ostatnie kilka lat przyniosło znaczny wzrost liczby mikroprzedsiębiorstw. Dane z raportu GUS Działalność przedsiębiorstw o liczbie pracujących do 9 osób w 2018 roku pokazują, że liczba takich firm wzrastała średnio o 3,5 procenta z roku na rok. Jakie wyzwania stają przed osobami prowadzącymi własny biznes? Przede wszystkim skupiają się na poszukiwaniu rozwiązań, które nie tylko usprawnią pracę, ale także zwiększą jej efektywność. Mali przedsiębiorcy będą stawiali także na to, co bezproblemowe i niezawodne. Niebagatelne znaczenie mają także kwestie ekonomiczne.

Inwestycja, która się opłaca

Jednym z głównych czynników, na który zwracają uwagę przedsiębiorcy są koszty. Trudno nie zauważyć, że drukarka atramentowa kosztuje znacznie mniej niż laserowa, jednak jakość wydruku pozostawia często wiele do życzenia. Niski koszt zakupu to tylko pozorna oszczędność. Drukarka atramentowa w wielu przypadkach może być bowiem droższa w utrzymaniu.

Drukarka jest inwestycją, na którą warto wydać więcej na początku. Urządzenia laserowe są nie tylko wydajniejsze od atramentowych. Charakteryzuje je także szybkość wydruku oraz jego wysoka jakość. Najważniejsza informacja dla przedsiębiorców poszukujących tego typu sprzętu? Drukarki laserowe generują niski koszt wydruku. Przykłady? HP Neverstop Laser to innowacyjne urządzenia, które zwiększają efektywność pracy zespołu w małych i średnich przedsiębiorstwach.  Koszt eksploatacyjny tych pierwszych na świecie drukarek laserowych bez kartridżów jest najniższy na rynku. Producent zapewnia, że po pierwszym otwarciu zestawu można wydrukować aż do 5000 stron A4, zaś strzykawka z tonerem pozwala na druk do 2500 stron. Koszt wymiany tonera to około 49 zł, a więc koszt zadruku jednej strony to mniej niż 2 grosze.

Wydajność i porządek

Decydując się na wybór drukarki do biura, należy postawić na urządzenie, które pozwoli na druk w wysokiej jakości bez konieczności robienia przerw. Przy zadruku dużej ilości dokumentów może zajść częsta potrzeba wymiany tonera. Ta czynność  zajmuje zwykle dużo czasu oraz często przyczynia się do bałaganu.

Przedsiębiorca planujący zakup drukarki do biura powinien więc wziąć pod uwagę urządzenie, które pozwoli na ekspresową wymianę tonera. W wyżej opisanym modelu uzupełnia się go poprzez wstrzykiwanie. Takie rozwiązanie jest nie tylko bezproblemowe, ale także proste i szybkie - cały proces nie zajmuje więcej niż 15 sekund. Dzięki temu zwiększa się efektywność: pracownicy nie będą rozpraszali się drobnymi czynnościami, które zaburzają rytm wykonywanych obowiązków.

Koniec z kolejkami

Współcześni przedsiębiorcy cenią sobie nowoczesne rozwiązania technologiczne. Sprawne funkcjonowanie biura z pewnością ułatwi możliwość zdalnego połączenia się z drukarką za pomocą aplikacji mobilnej. Pracownicy zamiast oczekiwać w kolejce na wydruk, mogą w ten sposób przesłać dane bezpośrednio do urządzenia z dowolnego miejsca na Ziemi. Firma HP udostępnia dedykowaną aplikację HP Smart, dzięki której drukowanie, skanowanie i ogólne zarządzanie drukarką jest banalnie proste. W efekcie otrzymujemy pełną mobilność pracy z drukarką - drukowanie z poziomu smartfona, Dropboxa czy chmury. Jest to funkcja szczególnie przydatna, jeżeli część zatrudnionych pracuje zdalnie lub często bywa w delegacji.

Zagubione pliki, uszkodzone dyski, mail który przypadkowo wpadł do folderu ze spamem? Te codzienne biurowe problemy rozwiąże wybór drukarki, która daje użytkownikowi możliwość dostępu do wirtualnych dysków. Zamiast poszukiwania wśród licznych wiadomości potrzebnych dokumentów - pracownik może skupić się na swoich zadaniach, a firma na pracy i dynamicznym rozwoju.

Artykuł powstał we współpracy z firmą HP

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje