Darmowa psychoterapia w taksówce

Szwedzka firma taksówkarska proponuje swoim klientom darmową psychoterapię w trakcie jazdy. Od 3 listopada dyżury w Taxi Stockholm pełni 3 terapeutów.

Jazdę z terapeutą można wcześniej zarezerwować. Wszyscy taksówkarze podpisali umowy poufności, więc można być pewnym, że szczegóły dotyczące naszego życia nie wyjdą na światło dzienne.

Psycholog Mia Fahlen, która jest zaangażowana w projekt przekonuje, że żadna podróż nie jest za krótka, by próbować zmienić swoje życie. Co więcej, usługa świadczona w taksówkach jest tańsza od zwykłej sesji. Godzinna konsultacja w jej gabinecie trwa ok. 170 dol.

Pracująca w biurze prasowym Taxi Stockholm Natalia Santos wyjaśniła, że taksówkowa psychoterapia to odpowiedź na sondę przeprowadzoną wśród klientów.

- Aż 70 proc. respondentów twierdziło, że podczas jazdy taksówką można oddawać się refleksjom i pobłądzić gdzieś myślami. Skoro wiele osób traktuje kierowców jako swojego rodzaju terapeutów, postanowiliśmy połączyć obie te rzeczy. Zwłaszcza, że na zewnątrz jest coraz zimniej i coraz szybciej robi się ciemno - powiedziała Santos.

Santos zaprzeczyła, że taksówkowa psychoterapia to tylko chwyt reklamowy, który ma na celu zdystansowanie groźnego rywala na rynku przewozów jakim jest Uber.

Dowiedz się więcej na temat: taxi | taksówka | psychoterapia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje