Reklama

Chińczycy stworzyli robota AlphaDog

Chińska firma Nanjing opracowała AlphaDog – oficjalną odpowiedź na robota od Boston Dynamics. Konstrukcja korzysta z AI oraz potrafi wykonać proste czynności.

Reklama

Konstrukcja robota AlphaDog jest bardzo podobna do tej, którą oferuje Boston Dynamics wraz ze swoim "robotem psem" Spot. Chińczycy chwalą się, że AlphaDog jest bardzo podobny do prawdziwego psa i jest w stanie poruszać się z prędkością 15 kilometrów na godzinę. Demonstracja AlphaDog pokazuje, że robot jest w stanie samodzielnie utrzymać równowagę po tym, jak został przewrócony przez twórców.

Reklama

Twórcy AlphaDog korzystają z technologii 5G w celu zapewnienia autonomicznego działania robota. Robot potrafi przewidzieć tarcie oraz wysokość podłoża, aby dostosować do niego częstotliwość kroku i przystosować się do pracy w różnym otoczeniu.

AlphaDog, który jest już dostępny w sprzedaży w Chinach został zamówiony ponad 1800 razy w pierwszym miesiącu od pojawienia się na rynku. Wszystko to pomimo wysokiej ceny oscylującej w granicach 16 tys. juanów (około 9300 złotych).

W przyszłości firma Nanjing będzie chciała opracować przemysłową wersję swojego robota.  


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: AlphaDog

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje