Reklama

Android, który jest barmanem

W Sydney, podczas spotkania Creative Sandbox prowadzonego przez Google, światło dzienne ujrzała bardzo ciekawa konstrukcja nazwana iZac. Jest to automat sporządzający drinki, sterowany przez system Android.

Reklama

Na dzień dzisiejszy możliwości robocika ograniczają się do mieszania sześciu rodzajów alkoholi lub innych płynów, co z powodzeniem wystarcza by skomponować przynajmniej kilka niezłych drinków. Pożądaną pozycję można wybrać z wygodnej listy wyświetlanej na ekranie urządzenia obsługującego iZaca. Dla odważnych jest także opcja "I'm feeling lucky", po wybraniu której robobarman sporządzi losową mieszankę trzech z dostępnych cieczy.

Reklama

Warto zaznaczyć, że twórca iZaca - Nick Johnson opublikował na swoim blogu kod programu oraz wskazówki potrzebne do zbudowania robota, więc każdy zainteresowany może przy odrobinie wysiłku zmajstrować własnego lub go udoskonalić.

iZac jest pomysłem godnym uwagi i na pewno będziemy obserwować jego dalszy rozwój. Jest on też niezbitym dowodem na to jak wielofunkcyjny może okazać się Android i jakie możliwości stoją na wyciągnięcie ręki dzięki nowoczesnej technice.

Poniżej film z prezentacji, podczas której można było na własne oczy przekonać się o barmańskich umiejętnościach iZaca.

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: barman | Android | sydney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje