Reklama

Usterki Canona EOS 5D Mark II?

Wygląda na to, że pech związany z wadliwymi egzemplarzami flagowych modeli lustrzanek nie opuszcza firmy Canon. Tym razem najważniejszy z aparatów w grupie amatorskiej niedługo po swojej handlowej premierze zaczął sprawiać nabywcom pewne problemy.

Canon EOS 5D Mark II to aparat, na który czeka wielu miłośników pełnej klatki za niewygórowaną cenę. Sprzęt ten w momencie swojej "papierowej" premiery wzbudził tyle samo zachwytów co wątpliwości. Tych ostatnich dostarczał przede wszystkim układ autofokusa przeniesiony wprost z pierwszej "piątki". Zawiodło to wszystkich, którzy oczekiwali znacznie bardziej usprawnionego układu AF z modeli EOS 40D i 50D.

Reklama

Okazuje się jednak, że zaledwie kilka dni po premierze handlowej uwagę co bardziej dociekliwych nabywców przykuł inny problem. Dokładnie opisał go i zilustrował serwis SlashGear.

W największym skrócie kłopot polega na tym, iż po prawej stronie jasnych obszarów kadru pojawiają się niekiedy czarne punkty przypominające grupy martwych pikseli. Serwisowi udało się ustalić, że usterka ta pojawia się podczas fotografowania w trybie priorytetu wysokich tonów, przy włączonym odszumianiu oraz funkcji Lighting Optimizer.

W chwili obecnej firma Canon nie wystosowała w tej sprawie oficjalnego komunikatu, jednak wpływowy internetowy serwis CNET powołując się na przedstawiciela Canon USA twierdzi, że firma już niebawem zajmie stanowisko.

Fotografuj.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje