Reklama

Jak wybrać fotografa ślubnego

Nieodłącznym elementem przygotowań do ślubu jest wybór fotografa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto przyjrzeć się jego dotychczasowej pracy, tak aby efekt końcowy nie rozminął się z naszymi oczekiwaniami. W końcu wybieramy człowieka, który ma uwiecznić jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu.

Najszybszym sposobem na znalezienie fotografa jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej, która w ciągu kilku sekund znajdzie dla nas setki ofert. Czy jest to jednak metoda najlepsza? Wyszukiwarki działają jak archaiczna książka telefoniczna, dają nam dużą ilość rezultatów wyrwanych z kontekstu. Jeśli zależy nam na sprawdzeniu poleceń, referencji czy też wiarygodnych opinii klientów warto poszukać fotografa na portalach społecznościowych, gdzie możemy znaleźć opinie ludzi z którymi ów człowiek pracował w przeszłości.

Reklama

Warto również zapytać znajomych, którzy korzystali już z takich usług i mogą służyć nam pomocną radą. Przy podejmowaniu decyzji pamiętajmy jednak o jednej, najważniejszej rzeczy - wybierajmy tylko profesjonalnych fotografów. Jeżeli chcemy zaoszczędzić pieniądze i zatrudnić kogoś, kto zajmuje się robieniem zdjęć hobbistycznie, to możemy się bardzo rozczarować efektami jego pracy i to podczas tak ważnego wydarzenia. Profesjonalni fotografowie mają często bardzo napięty grafik w sezonie ślubnym, dlatego poszukiwania należy zacząć co najmniej 6 miesięcy przed ślubem.

Warto przyjrzeć się bliżej

Zanim podejmiemy współpracę z jakimikolwiek fotografem przyjrzyjmy się bliżej jego portfolio. Jeżeli posiada on swojego bloga, na pewno warto go odwiedzić. Fotografowie lubią się chwalić swoimi zdjęciami, co z kolei daje nam możliwość oceny ich pracy. Poszukajmy referencji, komentarzy klientów lub też wpisów, które funkcjonują jako polecenia. Zorientujmy się czy dany fotograf posiada profil swojej działalności na Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Profil taki, jeśli go znajdziemy, może być kopalnią wiarygodnych opinii, poleceń oraz komentarzy na temat jego twórczości.

Kolorowy zawrót głowy

Przeglądając portfolia fotografów zaobserwujemy różne podejścia do obróbki zdjęć, różne techniki fotografowania, a także różny sprzęt fotograficzny używany podczas pracy. Wszystko to razem daje nam różnorodność, dynamikę oraz kolory, które sprawiają , że dane zdjęcia przypadną nam do gustu lub też nie.

Przy wyborze fotografa nie ograniczajmy się do zdjęć, które prezentuje on na swojej stronie internetowej. Obejrzyjmy przykładowy, pełny reportaż z danego ślubu, wykonany ręką interesującego nas fotografa. Poprośmy zatem o galerię wybranej pary młodej, tak byśmy mogli zobaczyć całą opowieść z dnia zaślubin, od przygotowań, przez ceremonię zaślubin, po uroczystość weselną i plener. Taki pełny reportaż pozwoli ocenić nam nie tylko pojedyncze ujęcia, ale i historię jako całość. Zwróćmy uwagę na spójność kolorów, konsekwencję opowiadania historii czy też różnorodność kadrów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje