Reklama

Hasselblad poszerza ofertę

HTS 1.5 pozwala na odchylenie osi optycznej od powierzchni przetwornika w granicach od -10 do +10 stopni, a także jej przesunięcie względem środka matrycy do 18 mm w górę lub w dół. Adapter umożliwia też obrócenie obiektywu o 90 stopni w lewo lub w prawo. Użycie adaptera HTS 1.5 wiąże się oczywiście z pewnymi niedogodnościami: ogniskowa obiektywu zmienia się o współczynnik 1,5x, natomiast jego jasność zostaje zredukowana o 1/3 EV.

Reklama

Ostatnim dodatkiem dla systemu H zaprezentowanym przez Hasselblada jest system optyczny HVC Viec Camera. Składa się on z montowanych w systemie Linhofa wizjera, wyświetlacza LCD oraz zasilającego je akumulatora. Zestaw ten umożliwia swobodne manipulowanie tymi elementami oraz dopasowywanie ich do własnych potrzeb. Całość umieszczona jest na jednej szynie, co ma na celu ułatwienie sterowaniem aparatem - również za pomocą komputera i aplikacji Phocus.

Zarówno cena jak i data wprowadzenia do sprzedaży nowych akcesoriów dla systemu H nie zostały przez producenta podane. Można jednak się spodziewać, że podobnie jak w przypadku aparatu H3DII-50 nastąpi to na początku przyszłego roku.

Fotografuj.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje