Reklama

Canon przymierza się do 46-megapikselowej lustrzanki?

Po sieci krążą pogłoski, że na PhotoPlus w Nowym Jorku możemy zobaczyć nowy model Canona... z 46-megapikselową matrycą.

Trwa wojna producentów na megapiksele. Obecnie najbardziej ceniony jest Nikon D800, który może pochwalić się nie tylko imponującą rozdzielczością matrycy 36,3 Mpix. Jego sensor został uznany przez DxOMark za najlepszy na świecie. Jednak sądząc po krążących w internecie plotkach, Canon nie zamierza złożyć broni.

Reklama

Jeśli wierzyć pogłoskom opublikowanym m.in. na stronie Canon Rumors, największy konkurent Nikona przymierza się do premiery aparatu z matrycą o rozdzielczości 39, a może nawet 46 Mpix, procesorem Dual DIGIC 5+, autofokusem jak w modelu 1DX i pracującym z prędkością 3,7 kl./s. Pogłoski nie doczekały się jeszcze żadnego oficjalnego potwierdzenia.

Jako potencjalną datę premiery wymienia się nowojorski PhotoPlus (wydarzenie odbędzie się już całkiem niedługo, czyli 24 października). Mówi się, że będzie to model EOS 3D, o którym plotki krążyły już od dłuższego czasu (choć spotyka się też opinie, że producent woli omijać tę nazwę, aby uniknąć skojarzeń z obrazem trójwymiarowym).

Jeżeli plotki o supermatrycy się potwierdzą, ciekawe, czy będzie to dobry ruch dla Canona. Jak sądzicie: czy to dobra droga dla producentów?

Olga Drenda

http://fotoblogia.pl

Źródło informacji

Fotoblogia.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Canon | lustrzanka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje