Reklama

Canon 5D Mark III u bram!

Prawdopodobnie wielu z was, nie tylko "canonierów", czeka na premierę modelu Canon 5D Mark III. Jak wskazuje serwis EOSHD.com - nastąpi ona już niedługo.

Jak możemy przeczytać w stosownym artykule, należący do załogi firmy Canon Tim Smith został niedawno przyłapany z nowym modelem lustrzanki, który (jak wiele na to wskazuje) jest właśnie rzeczonym następcą "mark-dwójki".

Reklama

Wspomnianego pracownika firmy udało się przyłapać w Hollywood, w wypożyczalni Birns and Sawyer. Ponoć przed zdradzeniem szczegółów powstrzymała go klauzula Non Disclosure Agreement, jednak liczba przesłanek miała być zupełnie wystarczająca, aby domniemywać, iż w rękach Smitha znajdował się kolejny model japońskiej firmy.

Wśród elementów sugerujących, że pracownik Canona testował Canona 5D Mark III znalazł się fakt, że Smitha przyłapano podczas wymiany baterii. Jak donosi Wide Open Camera, akumulatory, które wkładał do aparatu, wyglądać miały identycznie jak te w 5D.

Wiele wskazuje na to, że nowy aparat miałby zostać zaprezentowany podczas Canon Pro Photo Solutions w Londynie, gdzie lustrzankę będzie można podziwiać już 25 października. Zdaniem serwisu EOSHD, kolejną przesłanką miałaby być kampania powiązana z konkursem prowadzonym przez Rona Howarda - "Project Imagin8ion". W cytowanym przez serwis komunikacie prasowym możemy przeczytać, że 8 nagrodzonych zdjęć posłuży jako inspiracja dla krótkiego klipu nakręconego przy pomocy: "Produktów typu Canon DSLR, które będą miały swoją premierę jeszcze w tym roku w Nowym Jorku".

W zestawieniu z poprzednimi doniesieniami i danymi uzyskanymi przez portale agregujące plotki, wiele wskazuje, że doniesienia powyższe staną się rzeczywistością. Innymi słowy, jeśli EOSHD ma rzetelne dane, to 3 listopada mamy szansę na kamerę Super 35 mm 4K, a także modele Canon 5D Mark III i Canon 6D, a nawet na - co do tej pory nie mieściło się w przypuszczeniach - aparat 1DS Mark IV.

Co jeszcze? Jak możemy przeczytać na EOSHD, na rynkach amerykańskich dały się zauważyć znaczące spadki cen modelu Canon 5D Mark II zarówno w hurcie, jak i w detalu. Co więcej, Canon ma zaprezentować nowe obiektywy EF przeznaczone przede wszystkim do filmowania - to oznaczałoby, że przydadzą się i do nowych "luster" i do potencjalnej kamery.

Niezależnie od daty premiery nowego sprzętu, na pewno zatrzęsie ona rynkiem lustrzanek cyfrowych, a konkurencja zapewne już teraz przestępuje niecierpliwie z nogi na nogę, na równi z fanami marki. Pozostaje nam przede wszystkim czekać cierpliwie.

Piotr Dopart

http://fotoblogia.pl/

Źródło informacji

Fotoblogia.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Canon | EOS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje