Akcesoria dla aparatów Sony

Na rynek trafia szereg akcesoriów powstałych z myślą o aparatach Sony - uniwersalna lampa błyskowa Sony HVL-F43AM, uchwyt VCT-55LH, torba LCS-AMB i osłona obiektywu ALC-SH111.

Uniwersalna lampa błyskowa Sony HVL-F43AM jest zoptymalizowana pod kątem współpracy ze wszystkimi aparatami z mocowaniem bagnetowym A. Mimo małych wymiarów cechuje się znaczną mocą błysku: jej liczba przewodnia wynosi 43 (m, przy 105 mm i ISO100).

Reklama

Nowa lampa jest wyposażona w znany już z modelu HVL-F58AM, system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce. Umożliwia on błyskawiczne korygowanie pozycji głowicy przy zmianie układu zdjęcia z pionowego na poziomy lub na odwrót. Dzięki temu niezależnie od sposobu trzymania aparatu można uzyskać spójny wygląd cieni na zdjęciach, a ponadto z łatwością fotografować w świetle odbitym.

Zastosowane w lampie pomysłowe rozwiązania dają jeszcze więcej możliwości twórczego kształtowania oświetlenia. System sterowania względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym umożliwia niezależne nastawianie względnej mocy błysku w maksymalnie trzech zespołach lamp. W efekcie można uzyskać wyrafinowane efekty oświetlenia wielopunktowego bez stosowania złożonych rozwiązań profesjonalnych.

Dzięki odpornej na kurz i wilgoć obudowie lampa HVL-F43AM nadaje się nie tylko do codziennego fotografowania, lecz również do poważniejszych zastosowań w pomieszczeniach i w plenerze.

Użytkownik ma do dyspozycji 22 poziomy mocy błysku - od 1/1 do 1/128 - nastawiane z dokładnością do 1/3 EV. Duża moc błysku idzie w parze z krótkim czasem ładowania, wynoszącym w przybliżeniu 2,9 s. Mimo rozbudowanego zestawu funkcji, lampa jest łatwa w obsłudze, co wynika z wysokiej jakości zastosowanego ekranu LCD i przycisków kierunku.

Uchwyt VCT-55LH

Uniwersalny uchwyt montażowy VCT-55LH pozwala na zamontowanie dodatkowych akcesoriów współpracujących z "zimną" stopką ISO. Jest przeznaczony do wszystkich aparatów Sony z mocowaniem A, jak również do sprzętu z mocowaniem bagnetowym E: aparatów NEX-5/NEX-3 i kamery HD Handycam NEX-VG10E.

Uchwyt VCT-55LH umożliwia bezpieczne zamontowanie mikrofonu kierunkowego itp., gdy główna stopka aparatu jest zajęta przez inne urządzenie. Sprawdza się także w parze z doczepianym monitorem LCD CLM-V55, który zapewnia czystość i dużą rozdzielczość podglądu podczas kręcenia filmów i wykonywania zdjęć.

Torba LCS-AMB

Torba LCS-AMB chroni aparat z mocowaniem A z założonym zmiennoogniskowym obiektywem standardowym. Sam aparat jest utrzymywany przez specjalną, podwieszoną przegrodę, która zarazem zapewnia łatwy dostęp do sprzętu. Wykończoną czarnym, trwałym poliestrem torbę można nosić na ramieniu, używając dostarczonego paska, trzymać w ręce za uchwyt lub przyczepić do paska od spodni. Wygodne kieszonki pozwalają na schowanie dwóch dodatkowych akumulatorów, zapasowej karty pamięci oraz przykrywki obiektywu. (Uwaga: torba nie jest przeznaczona na aparaty DSLR-A900/A850).

Osłona obiektywu ALC-SH111

Przeznaczona do obiektywów DT 35 mm F1,8 SAM i 85 mm F2,8 SAM okrągła osłona chroni obiektyw przez bezpośrednim padaniem promieni słonecznych i zapobiega powstawaniu refleksów i duszków.

Dowiedz się więcej na temat: lampa | aparat fotograficzny | akcesoria | Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje