Reklama

Wimbledon w BBC HD 3D

W dniach 20 czerwca - 3 lipca 2011 roku odbędzie się najstarszy i najbardziej prestiżowy turniej tenisowy w świecie - Wimbledon. Będzie on transmitowany w 3D.

Transmisja na żywo w 3D z tego turnieju jest wynikiem współpracy pomiędzy All England Lawn Tennis Club, Sony Professional i BBC oraz wieloma partnerami. Obecnie podejmowane są starania, by uzyskać najlepsze pozycje dla kamer z kortu centralnego. Przy tym więcej kamer zostanie wykorzystanych w finałowy weekend (2-3 lipca br.) - 5 dodatkowych pozycji dla kamer 3D.

Po raz pierwszy w historii tegoroczne relacje z finałów Wimbledonu, najstarszego i najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego na świecie, będą realizowane w 3D i pokazywane na żywo w jakości HD 3D w kinach na całym świecie. Bezpośrednie relacje w 3D, produkowane we współpracy z głównym nadawcą Wimbledonu, BBC, będą udostępniane także zainteresowanym nadawcom na całym świecie.

Przypomnijmy, że Sony i All England Lawn Tennis and Croquet Club ogłosili oficjalne partnerstwo, by zaoferować Wimbledon w 3D do odpowiednio wyposażonych kin na całym świecie, oferując doskonałą okazję dla fanów na doświadczenie Mistrzostw w zupełnie nowej jakości.

Reklama

Sony będzie produkować półfinały mężczyzn i finały kobiet w HD 3D jako oficjalny dostawca Wimbledon Lawn Tennis Championships. Aby zapewnić relacje z rozgrywek tenisowych w 3D do zainteresowanych kin na całym świecie, Sony będzie współpracować z SuperVision Media, swoim kinowym partnerem dystrybucyjnym.

Produkcja 3D zostanie również udostępniona zainteresowanym nadawcom na całym świecie na potrzeby ich kanałów 3D. Trwają też przygotowania do przystosowania kanału BBC HD do emisji w 3D. Jest on dostępny w Wielkiej Brytanii dla użytkowników Freeview, Freesat, Sky i Virgin Media. Po zakończeniu emisji w 3D, BBC HD wróci do pierwotnej formy. Ponieważ nadawca stara się umieścić dwa obrazy w sygnale BBC HD, to jedną z tymczasowych zmian będzie zmiana rozdzielczości poziomej z 1440 do 1920 pikseli.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przejście na 3D nastąpi w godzinach porannych 16 czerwca br. Do przywrócenia normalnej emisji dojdzie 6 lipca br.

Podobnie jak w przypadku kanału Sky 3D, BBC wykorzysta technologię Side-by-Side (SbS).

Przypomnijmy, że od 6 czerwca kanały BBC HD i BBC One HD nadawane są przy użyciu nowych parametrów. Dało to ok. 7 Mbit/s dodatkowej pojemności. Właśnie z tej częstotliwości prowadzony będzie przekaz w 3D (BBC HD). Relacje w HD będzie można śledzić w kanale BBC One HD.

Parametry techniczne BBC One HD i BBC HD po 6 czerwca 2011 roku:

ASTRA 2D (28,2 stopni E)

tp. 50 (10,847 GHz, pol. V, SR: 23000, FEC: 8/9, DVB-S2/QPSK)

ID: BBC One HD

PID V: 5400

PID A: 5402 (nar), 5401 (eng, AC3)

PID PCR: 5400

SID: 6941

PID TXT: 5403

PID PMT: 260

Provider: BSkyB

Kodowanie: brak

ID: BBC HD

PID V: 5500

PID A: 5502 (nar), 5501 (eng, AC3)

PID PCR: 5500

SID: 6940

PID TXT: 5503

PID PMT: 258

Provider: BSkyB

Kodowanie: brak

Źródło informacji

SatKurier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje