Reklama

Wąski LED i inne telewizory Samsunga

Samsung podczas targów CES zaprezentował najnowsze telewizory LCD oraz plazmy - jednak prawdziwą nowością godną uwagi były telewizory z podświetlaniem LED.

Samsung przedstawił całkowicie nowy, kompletny asortyment LED TV. Nowe serie 8000, 7000 oraz 6000 powstały w efekcie sukcesu pierwszej generacji telewizorów Samsung, wykorzystujących podświetlenie ekranu diodami LED, a nie tradycyjnymi lampami CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamps).

Reklama

Telewizor przyszłości

Każda z trzech serii telewizorów Samsung LED TV oferowanych w 2009 roku może pochwalić się wysokim współczynnikiem kontrastu dynamicznego, przekraczającego poziom 1000000:1. W porównaniu z lampami CCFL, czyli tradycyjnym źródłem podświetlenia, diody LED sprawiają, że wyświetlana na ekranie czern jest znacznie bardziej głęboka i intensywna. Biel również jest jaśniejsza i bardziej wyrazista, a wszystkie pozostałe kolory żywsze.

Wszystkie urządzenia z najnowszej serii telewizorów Samsung LED TV posiadają szereg rozwiązań, które pozwalają eliminować nieostrości i drgania obrazu przy wyświetlaniu dynamicznych scen, co przytrafiało się w przypadku starszych generacji telewizorów LCD. Mowa tutaj o technologii interpolacji kadru Motion Plus. Seria 8000 wykorzystuje również technologie 200Hz Motion Plus, która odświeża obraz z częstotliwością czterokrotnie wyższą niż w przypadku zwykłych telewizorów. Seria 7000 i 6000 oferuje technologie 100Hz Motion Plus. Dodatkowo, wykorzystując złącze LAN lub bezprzewodowe połączenie Ethernet, w które wyposażono urządzenia z serii 8000 i 7000, możliwa będzie usługa "Internet@TV - Content Service" dająca szansę konsumentom na korzystanie, na ekranie własnego telewizora, z zasobów portali takich jak Yahoo! Flickr, YouTube.

Co ważne, Samsung zmniejszył głębokość obudowy telewizora do poziomu poniżej 3 cm we wszystkich trzech najnowszych seriach, oferując ultra wąskie odbiorniki, a jednocześnie pozostawiając wbudowany tuner DVB-T/C MPEG4 HDTV. W telewizorach LED Samsunga stworzono ultrawąskie mocowanie, dzięki któremu odległość pomiędzy telewizorem a ścianą, na której jest zawieszony została zredukowana do 1.5 cm. Całość oczywiście została wykonana w technologiach sprzyjających środowisku.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje