Reklama

UPC Polska będzie mieć 1,5 mln abonentów

Po zakupie sieci kablowej Aster, największy operator kablowy w kraju - UPC Polska będzie mieć około 1,5 mln abonentów, czyli 2 razy więcej niż druga co do wielkości sieć kablowa Vectra.

Po akceptacji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przejęcia Astera przez UPC Polska, jej właściciel Liberty Global, chce skupić się na wprowadzeniu szybszych łącz internetowych. Mają być jeszcze szybsze od obecnie oferowanych łącz światłowodowych o prędkości pobierania danych 120 Mb/s.

- Chcemy w Polsce szukać wydajności kosztowych i stworzyć konkurencyjną platformę. Potrzebujemy jej na polskim rynku. Konkurencja tutaj jest bardzo zacięta. Jednocześnie branża kablowa w Polsce jest bardzo słaba. Stawiamy na rozwój i efekt skali. To najlepszy sposób konkurowania z dużymi firmami, takimi jak Telekomunikacja Polska - powiedział Michael T. Fries, prezes zarządu Liberty Global.

Prezes Liberty Global zaprzeczył, jakoby w UPC Polska planowano kolejne przejęcia na polskim rynku - zarówno kablowym, jak i mobilnym. Koncern nie zamierza także startować w przyszłorocznym przetargu na atrakcyjne częstotliwości pasma 800 MHz, które posłużą do zbudowania ogólnokrajowej sieci szybkiego bezprzewodowego Internetu opartego na technologii LTE.

Reklama

Źródło informacji

SatKurier

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje