UPC chce przejąć Aster

O konsolidacji rynku telewizji kablowej mówi się od dawna. UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce właśnie wybiera się na zakupy. Prezes UPC zapewnia, że jest zainteresowany kupnem sieci Aster.

Z usług telewizji kablowej UPC Polska korzysta obecnie ponad milion klientów, pod tym względem jest to od dawna największy operator na kablowym rynku w Polsce. Spółka, która jest liderem także pod względem szybkiego internetu (120 Mb/s) jest zainteresowana przejęciem czwartego gracza na rynku (380 tys. abonentów) sieci Aster.

Reklama

Prezes UPC Polska jest zdania, że polski rynek kablowy potrzebuje konsolidacji. - Przypuszczam, że pierwszą siecią kablową, która zostanie wystawiona na sprzedaż , będzie Aster. Jeśli tak się stanie, będziemy zainteresowani jej kupnem - mówi "Rzeczpospolitej" Simon Boyd, szef UPC Polska. Wartość ewentualnej transakcji może wynieść około 1,6 mld zł. Szanse na pierwszy krok w kierunku konsolidacji wśród czwórki Aster, Multimedia, Vectra i UPC Boyd ocenia na 50 proc. w ciągu najbliższego roku.

Czy faktycznie może dojść do przejęcia Aster przez UPC? Przedstawiciele sieci Aster w dzienniku "Parkiet" twierdzą, że Aster na razie nie jest na sprzedaż. Jednak przypomnijmy, że latem przedstawiciele funduszu Mid Europa Partners nie ukrywali, że gdyby pojawiła się ciekawa propozycja zostanie ona rozpatrzona. Zapewniają oni jednak że nie ma presji pod tym względem.

O konsolidacji rynku kablowego w Polsce mówi się od dawna. Między innymi fundusz private equity EQT, który dysponuje miliardem euro, jest zainteresowany udziałem w konsolidacji - czterech największych operatorów (UPC , Vectra , Aster czy Multimedia Polska ) spełnia kryteria wielkości. Kilka dni temu partner EQT Partners poinformował dziennikarzy, że fundusz jest już po rozmowach z zarządami i właścicielami największych graczy rynku kablowego w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje