Reklama

Toshiba UL863 - telewizor rozpoznający twarz

Toshiba UL863 to pierwsze na świecie telewizory z funkcją rozpoznawania twarzy. Funkcja Personal-TV identyfikuje do czterech użytkowników, automatycznie wybierając ich ulubione ustawienia obrazu, dźwięku i listy kanałów.

Reklama

Toshiba Europe GmbH prezentuje nową serię inteligentnych telewizorów LED UL863. Urządzenia korzystają z funkcji Personal-TV, która analizując rysy twarzy rozpoznaje do 4 użytkowników automatycznie wybierając ich ulubione ustawienia telewizora. Telewizory serii UL863 pozwalają na korzystanie z platformy Toshiba Places oferującej możliwość współdzielenia plików multimedialnych i dostęp do innych usług. UL863 posiadają certyfikat Windows 7, obsługują standard HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV), pozwalają na nagrywanie audycji telewizyjnych na dyskach USB i są wyposażone w wbudowane kontrolery sieci bezprzewodowej. W skład linii telewizorów UL863, która pojawią się w Europie w drugim kwartale 2011 roku, wchodzą modele o przekątnych ekranu 81cm (32"), 94cm (37"), 107cm (42'') i 117cm (46").

Personal-TV: telewizor w pełni osobisty

Reklama

Aby telewizor stał się w pełni osobisty Toshiba zastosowała w modelach UL863 funkcję Personal-TV. Zastosowane rozwiązanie korzysta z wbudowanej w obudowę telewizora kamery współpracującej z oprogramowaniem do identyfikacji użytkowników. W ten sposób telewizor jest w stanie rozpoznać do 4 telewidzów i automatycznie wybrać ich ulubione ustawienia odbiornika. Profile użytkowników składają się z ustawień parametrów obrazu, dźwięku i list programów.

Dzięki wbudowanej kamerze funkcja Personal-TV rozpoznaje także czy widzowie oglądają telewizję. W momencie gdy system wykryje nieobecność widzów przed telewizorem, odbiornik przechodzi w tryb uśpienia pozwalając w ten sposób na oszczędność energii.

Smart-TV: podłączenie do usług i urządzeń peryferyjnych

Zintegrowany kontroler sieci bezprzewodowej, pozwala na łatwe podłączenie telewizora do domowej sieci. Możliwe jest korzystanie z platformy Toshiba PLaces, która z poziomu telewizora i laptopa pozwala współdzielić pliki multimedialne i korzystać z usług dodatkowych. Telewizory serii UL863 obsługują europejski standard HbbTV , który pozwala na jednoczesną transmisję sygnału telewizyjnego i treści internetowych.

Istotną funkcją jest także możliwość nagrywania audycji telewizyjnych na dysk USB.

Toshiba wyposażyła telewizory serii UL863 w narzędzie do Autokalibracji parametrów obrazu. Po przeprowadzeniu pomiarów miernikiem podłączonym do portu USB, narzędzie do Autokalibracji dokonuje zmian w parametrach obrazu tak by jego parametry były optymalne.

Specyfikacja techniczna

- Panel LCD Full HD 16:9 z krawędziowym podświetleniem LED, 1920 x 1080 pikseli

- Active Vision M100 HD (100Hz)

- Funkcje Personal-TV:

- Funkcje Smart-TV: Dostęp do Toshiba Places, HbbTV1, gotowy na WLAN, DLNA®, certyfikat Windows 7, certyfikat DLNA, nagrywanie na dyskach USB

- Autokalibracja

- Resolution+

- 4 x HDMI, 2 x USB (Filmy,Zdjęcia, Muzyka)

- DVB-T, DVB-C, DVB-S, H.264, CI+

- Eco Flower

- Rozmiary ekranu:

32UL863: 81cm (32")

37UL863: 94cm (37")

42UL863: 107cm (42'')

46UL863: 117cm (46")

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje