Reklama

Top 5 cyfrowych kamer wideo

Polscy klienci przed wakacyjnymi wyjazdami nie żałują pieniędzy na dobre kamery wideo. Najchętniej kupowane modele gwarantują nagrywanie w trybie Full HD i kosztują średnio 2,7 tys. zł - wynika z najnowszych danych internetowego sklepu Komputronik.pl.

Z drugiej strony czerwcowy lider zakupów to wyjątkowo niedroga, "pistoletowa" kamera Toshiba Camileo P10 w cenie 399 zł. Okazuje się, że średnią cenę znacznie podbijają cztery kolejne - pod względem popularności - modele, z których najdroższy kosztuje ponad 5 tys. zł. Najbardziej popularnymi kamerami wideo w czerwcu br. według Komputronik.pl były:

Reklama

1) Toshiba Camileo P10,

2) JVC GZ HD-500,

3) Panasonic HDC-SD200,

4) Canon Legria HV 40,

5) Sony HDR-XR550VE.

Z danych Komputronik.pl wynika, że - poza liderem najnowszego rankingu - popytem cieszą się kamery z górnej półki. Takie, które gwarantują nagrywanie w jakości Full HD w każdych warunkach i dysponują co najmniej 10-krotnym zoomem optycznym. Chętnie wybierane są modele z dyskami twardymi (o pojemności nawet 240 GB), co pozwala na wielogodzinne nagrywanie filmów.

Polscy użytkownicy sprzętu wideo zdają się cenić możliwości serwisu YouTube. Najchętniej kupowana w czerwcu kamera to urządzenie pozwalające na publikację własnych filmów w internecie. Komputer automatycznie rozpoznaje produkt marki Toshiba i nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania. Podobne rozwiązanie ma też sprzęt JVC (konkretnie przycisk bezpośredniego ładowania plików wideo do YouTube) oraz Sony (oprogramowanie PMB do przesyłania materiałów do serwisów internetowych).

Najpopularniejsze kamery wideo:

Toshiba Camileo P10

W czerwcu br. klienci Komputronik.pl najchętniej kupowali kamerę Toshiba Camileo P10 w cenie 399 zł. To jedna z tych propozycji, które znajdują się w ścisłej czołówce rynkowej pod względem stosunku możliwości do ceny. Za relatywnie niewielką kwotę użytkownik otrzymuje poręczną, "pistoletową" kamerę z możliwością nagrywania filmów w jakości HD, 4-krotnym zoomem, 2,5-calowym ekranem oraz 5-megapikselową matrycą. Produkt dysponuje stabilizatorem obrazu, wyjściem HDMI, ręczną i automatyczną regulacją ostrości, a przy tym waży niecałe 150 g. Materiały wideo zapisywane są na karcie pamięci SD. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenie mieści się w większości kieszeni i niezbyt dużych damskich torebkach. Ekran można po rozłożeniu obracać o 270 stopni.

JVC GZ HD-500

Wyższą półkę technologiczną i cenową prezentuje kamera JVC GZ HD-500 z wbudowanym dyskiem twardym o pojemności 80 GB w cenie 1 549 zł. Dysk twardy pozwala na nagrywanie obrazu nawet do 33 godzin. Użytkownik doceni poza tym 20-krotny zoom optyczny oraz matrycę CMOS o rozdzielczości 1,37 megapikseli. Filmy nagrywane są w rozdzielczości Full HD (1920x1080/50P) i wyświetlane na 2,7-calowym ekranie LCD. W trakcie pracy przydatny okazuje się zaawansowany stabilizator obrazu. Urządzenie wyposażono w obiektyw Konica Minolta HD, a także gniazda pamięci na karty MicroSD, bądź MicroSDHC oraz wyjście HDMI. Kamera JVC oferowana jest z oprogramowaniem Pixela Everio MediaBrowser dla systemu Microsoft Windows.

Panasonic HDC-SD200

Równie ciekawa jest kamera Panasonic HDC-SD200 na karty SD/SDHC, z potrójnym przetwornikiem obrazu (3xCMOS ) i 9-megapikselową matrycą. Cena modelu wynosi 2 599 zł. Użytkownik otrzymuje w zamian 12-krotny zoom optyczny (aż 700-krotny cyfrowy), 2,7-calowy wyświetlacz LCD i możliwość nagrywania dobrej jakości filmów przy słabym oświetleniu (1 luks). Minimalna szybkość migawki wynosi 1/25 sek., zaś maksymalna 1/8000. Model dysponuje wyjściem HDMI oraz analogowym kompozytowym wyjściem AV.

Canon Legria HV 40

Czwarta pod względem popularności okazała się kamera Canon Legria HV 40, która nagrywa na tradycyjnych nośnikach MiniDV i kartach pamięci mini SD. Za 3 699 zł otrzymujemy możliwość korzystania z trybu nagrywania progresywnego 25p i optycznej stabilizacji obrazu SuperRange. Model wyposażono w 10-krotny zoom optyczny, wyjście HDMI oraz analogowe kompozytowe wyjście AV. Kamera Legria HV40 odziedziczyła system HD z uznanego modelu HV30.

Połączenie obiektywu wideo HD firmy Canon, światłoczułej matrycy Full HD CMOS i procesora DIGIC DV II oferuje doskonałą jakość HDV1080i (High Definition Video) dla nagrań na taśmach. Produkt wyposażono w przycisk użytkownika, który pozwala wybrać funkcję, jaka ma zostać przypisana pokrętłu sterowania, np.: ostrość, ekspozycja lub poziom dźwięku. Dodatkowa stopka akcesoriów umożliwia podłączenie urządzeń zewnętrznych, jak np. lampy do nagrań wideo lub mikrofonu kierunkowego.

Sony HDR-XR550VE

Najdroższym, ale też najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem w najnowszym rankingu Komputronik.pl jest kamera Sony HDR-XR550VE w cenie 5 199 zł. Model ma wbudowany dysk twardy o pojemności 240GB i nagrywa obraz Full HD w standardzie AVCHD. Filmy mogą być także zapisywane na kartach Memory Stick PRO Duo. Kamera w trybie FX rejestruje materiał filmowy 1920x1080 z prędkością 24 Mb/s. Matryca Exmor R CMOS (rozdzielczość 6631 tys. pikseli) i ulepszony procesor obróbki obrazu BIONZ zapewniają dobrej jakości obraz nawet przy słabym świetle (minimalne oświetlenie - 3 luksy przy czasie otwarcia migawki 1/30).

Wygodę użytkowania podnosi szerokokątny obiektyw (Sony G Lens) z 10-krotnym zoomem optycznym oraz panoramiczny wyświetlacz o wielkości 3,5 cala i rozdzielczości 921 tys. punktów z panelem dotykowym. Dla osób, które często podróżują przydatny okaże się automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych z GPS w filmach i fotografiach. Mapa z indeksem miejsc daje możliwość sprawdzenia na wbudowanej mapie wyświetlanej na ekranie LCD, skąd pochodzi dane ujęcie. Korzystając z Google Maps w komputerze można prześledzić trasę podróży.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje