Reklama

Telewizory 3D od LG w Polsce

Najnowsze telewizory 3D LG LX9500 i LX6500 są już dostępne na polskim rynku. Od 16 lipca 2010 roku polscy konsumenci mogą nabyć je w wybranych salonach ze sprzętem RTV i AGD wraz z aparatem fotograficznym 3D Fuji Film i okularami migawkowymi. Cena? Między 8 a 16 tys. zł.

- Już w kwietniu wprowadziliśmy na polski rynek telewizory 3D z okularami polaryzacyjnymi, które skierowane były głównie do odbiorców z sektora SMB, np. barów czy pubów. Dziś uzupełniamy nasze portfolio o modele aktywne, które polscy konsumenci będą mogli nabyć w atrakcyjnej cenie wraz z prezentem - aparatem 3D, który pozwoli uwieczniać niezwykłe wrażenia w zupełnie nowy sposób - powiedział Ireneusz Smaga, Wiceprezes LG Electronics Polska.

Reklama

Model LG LX9500 dostępny jest w wersji 47- i 55-calowej, a LG LX6500 w wersji o przekątnej ekranu 42 i 47 cali. Matryce obydwu telewizorów 3D podświetlane są diodami LED. LX9500 wykorzystuje opracowaną przez LG technologię Full LED Slim z funkcją miejscowego wygaszania Spot Control, natomiast LX6500 - LED Plus. Optymalizują one jakość obrazu, a przy tym sprawiają, że panele obydwu modeli są bardzo smukłe - ich grubość nie przekracza 22,3 mm.

Telewizor sterowany ruchem nadgarstka

Model LG LX9500 został wyposażony w system zdalnego sterowania Magic Wand (Czarodziejska Różdżka), dzięki któremu dostęp do wszystkich funkcji można uzyskać za pomocą pilota, obsługiwanego nie tylko przyciskami, ale także gestami - na przykład ruchem nadgarstka.

Materiały 3D na wyciągnięcie ręki

Dla zapewnienia jak największego dostępu do treści 3D LG Electronics nawiązało już współpracę z nadawcami w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Telewizory LG LX9500 wykorzystują technologię TruMotion 400 Hz, która ogranicza efekt rozmycia obrazu podczas dynamicznych scen akcji. Posiadają one także certyfikat THX, który potwierdza optymalną jakość barw, natomiast zastosowanie funkcji THX Bright Room pozwala cieszyć się klarownym, wyraźnym obrazem nawet w bardzo nasłonecznionych czy mocno oświetlonych pomieszczeniach (jak twierdzi producent).

Obydwa modele obsługują - jako pierwsze na rynku - standard Multi Picture, co umożliwia wyświetlanie na ekranie telewizora obrazów zarejestrowanych za pomocą kamer 3D bez potrzeby wcześniejszego dokonywania ich konwersji na komputerze.

LG LX9500 i LX6500 to także modele w pełni multimedialne, oferujące dostęp do serwisów YouTube, AccuWeather i Google Picasa dzięki funkcji Netcast Entertainemnt Access bez potrzeby podłączania komputera. Nowe telewizory obsługują też protokół DLNA, umożliwiając bezprzewodowe korzystanie z domowych bibliotek cyfrowych i filmów, nagrań czy zdjęć zgromadzonych na urządzeniach włączonych do sieci domowej.

Aktywne wyświetlanie obrazu trójwymiarowego

Do telewizorów LG LX9500 i LX6500 dołączane są specjalne okulary z aktywną migawką, dzięki którym możliwe jest oglądanie treści w formacie 3D. Cały mechanizm nadaje obrazowi szczególnej głębi dzięki synchronizacji naprzemiennego blokowania soczewek i częstotliwości odświeżania ekranu. Lekka konstrukcja okularów została tak zaprojektowana, by nawet podczas dłuższych seansów filmowych czy relacji sportowych użytkownikowi zapewnić maksymalny komfort z oglądania obrazów 3D.

Oszczędność energii

Telewizory LG LX9500 i LX650 zostały wyposażone w funkcje ograniczające zużycie energii. Inteligentny Czujnik (Inteligent Sensor) automatycznie kalibruje i optymalizuje jasność, kontrast, balans bieli i ustawienia kolorów, w zależności od oświetlenia w pomieszczeniu. Wszystkie telewizorów LG LED LCD są zgodne z wymogami standardu Energy Star 4.0.

Atrakcyjna cena

Telewizory LG LX9500 są dostępne w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej brutto 13000 zł (LG 47LX9500) i 16000 zł (LG 55LX9500), a LX6500 odpowiednio: 8000zł za model 42-calowy i 10 000zł za ekran o przekątnej 47 cali.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje