Telewizor Apple jednak nie w 2014 r.?

NPD DisplaySearch donosi, że Apple nie zaprezentuje w przyszłym roku swojego autorskiego telewizora. Priorytetem dla firmy Tima Cooka ma być teraz własny smartwatch.

Blog NPD DisplaySearch wyjaśnia, że opóźnienie we wprowadzeniu telewizora Apple nie jest spowodowany kwestiami sprzętowymi, a strategią firmy. Pod kątem technologii telewizor Apple byłby gotowy na przyszłoroczną premierę, a gigant z Cupertino wybrał już nawet dostawcę sprzętu.

Telewizor Apple musi być jednak urządzeniem innym niż sprzedawane obecnie przez amerykańskiego giganta sprzęty mobilne. Jego cena i gabaryty raczej będą wykluczały wymianę urządzeń co kilka lat, jak to ma miejsce w przypadku iPhone'ów czy iPadów. Użytkownicy zmieniają smartfony i tablety średnio co 2-3 lata, natomiast telewizory co 7-8 lat.

Wstrzymując się z premiera własnego telewizora, Apple chce mieć pewność czy zaoferowane przez nich urządzenie będzie faktycznie "topowe" i spełni oczekiwania wszystkich konsumentów. Zakładając, że cena telewizora Apple nie będzie niższa niż 20 000 zł, nikogo raczej nie będzie stać na kupno niedopracowanego produktu.

Dowiedz się więcej na temat: telewizor | apple | Apple TV

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje