Reklama

Sztuka LED TV

Samsung Electronics oraz Yves Behar - jeden z najbardziej uznanych projektantów wzornictwa przemysłowego - rozpoczęli współpracę, zainspirowaną nowym gatunkiem telewizorów LED TV. Efektem kooperacji obu stron jest nowy projekt artysty - świetlna rzeźba "Anima Terra".

Reklama

Wielokrotnie nagradzany artysta Yves Behar, założyciel mieszczącej się w San Francisco pracowni Fuseproject to jeden z najbardziej znanych na świecie projektantów wzornictwa przemysłowego. Współpracował m.in. z takimi firmami jak: MINI, Nike, Swarovski, Birkenstock czy Herman Miller. Wśród jego wielu realizacji znalazł się m.in. laptop XO przeznaczony dla dzieci z krajów rozwijających się, realizowany w ramach inicjatywy OLPC (One Laptop Per Child - Jeden Laptop Dla Każdego Dziecka).

Reklama

Jednym z ostatnich projektów Behara jest "Anima Terra" (łac. Żyjąca ziemia, krajobraz) objęta mecenatem firmy Samsung, świetlna rzeźba. Instalacja została wykonana z cienkich, specjalnie uformowanych metalowych płyt podświetlonych diodami LED. Praca wystawiana jest wspólnie z zestawem telewizorów Samsung LED TV, które zainspirowały artystę do jej stworzenia. Yves Behar zainteresował się diodami LED już pod koniec lat 90., przewidując że staną się przyszłością oświetlenia.

- Współpraca z firmą Samsung idealnie wpisuje się w moją twórczość, ponieważ dzielimy bardzo podobne przekonania na temat kwestii wdrażania nowych, wymagających zasad ochrony środowiska i szeroko rozumianej ekologii w naszym życiu - podsumował współprace Yves Behar.

Czym jest technologia LED TV?

Nowe serie LED-ów obejmują rodzinę 8000, 7000 oraz 6000 i wykorzystują one podświetlenie ekranu diodami LED, a nie tradycyjnymi lampami CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamps). W porównaniu z lampami CCFL, czyli tradycyjnym źródłem podświetlenia, diody LED sprawiają, że wyświetlana na ekranie czern jest znacznie bardziej głęboka i intensywna. Biel również jest jaśniejsza i bardziej wyrazista, a wszystkie pozostałe kolory żywsze.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje