Reklama

Sprawdzamy iriver H10

Oprócz iPoda i odtwarzaczy Creative, na polskim rynku doskonale radzi sobie jeszcze jedna marka - iriver.

Reklama

Jak się okazuje, odtwarzacz MP3 może służyć do wielu rzeczy. Na przykład taki iriver H10 (wcześniejsza pisownia - iRiver) spełnia rolę nie tylko playera muzycznego, ale i detonatora ładunku wybuchowego. Tak przynajmniej twierdzą twórcy serialu "24 godziny", którzy w szóstym sezonie tej popularnej serii uczynili z irivera broń masowego rażenia. Tyle anegdot - my nie będziemy używać irivera do detonowania bomb, tylko do słuchania muzyki - mam nadzieję, że czytający ten test postąpią podobnie.

Reklama

"Najpopularniejsza marka w Polsce?"

Jeden z moich kolegów, podczas rozmowy na temat Apple i jego iPoda powiedział: "W Polsce i tak wszyscy mają iriver - to najpopularniejsza marka w naszym kraju". Badań rynku, które potwierdzają to stwierdzenie nie mam, zresztą opinię mojego znajomego należy traktować jako spore uproszczenie. Jedno jest jednak pewne - firma iriver stała się marką tak samo dobrze rozpoznawaną, jak firmy Apple czy Creative. A to już jakieś osiągnięcie.

Produkowane przez Koreańczyków z firmy iriver (część firmy ReignCom) odtwarzacze występują w kilku rodzajach, ja miałem szansę przetestować iriver H10 - odtwarzacz z 20-gigowym dyskiem twardym. Poniżej znajdziecie kilka przemyśleń oraz odpowiedź na to, czy iriver rzeczywiście jest wart komentarza mojego znajomego.

Pierwsze wrażenie

W pudełku, oprócz odtwarzacza, trafimy na słuchawki, futerał z klipsem do paska, kabel USB 2.0, zasilacz i płytę CD z oprogramowaniem do przerzucania multimediów oraz wielojęzyczną instrukcję (samo urządzenie nie ma polskiego menu). Słuchawki są rzeczywiście dobre i bynajmniej nie napiszę tutaj "jak na standardy tego typu urządzeń" - mogę powiedzieć tylko tyle, że używałem ich także do innych odtwarzaczy MP3, co o czymś na pewno świadczy. Natomiast sam futerał przypomina gumową rękawiczkę i raczej nie robi pozytywnego wrażenia. Do instrukcji oraz kabli zarzutów nie mam (niby jakie). Tradycyjnie cieszy mnie, kiedy w zestawie można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do użytkowania tego typu urządzeń - niektórzy producenci nadal o tym zapominają.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje