Reklama

Sony stawia na Polskę - IFA 2008

Do końca roku na polskim rynku zadebiutują nowe telewizory Bravia oraz następca technologii LCD - OLED. Co nowego zaprezentowało Sony na targach w Berlinie?

- Do końca roku na polskim rynku zadebiutuje pierwszy, 11-calowy telewizor OLED - tę informację potwierdził dla portalu INTERIA.PL szef polskiego oddziału Sony.

Reklama

Sony wierzy w Europę Środkowo-Wschodnią - podczas konferencji prasowej Howard Stringer, CEO Sony, opowiadał o rozwoju rynku technologii w naszej części Europy, chwaląc m.in. sukces polskiego oddziału Sony. Podczas jego krótkiego przemówienia Europa Zachodnia - chociaż na chwilę - zeszła na boczny tor.

Co nowego pokazało Sony?

OLED XEL-1

To będzie pierwszy OLED na europejskim rynku. Całość ma grubość 3mm i może pochwalić się kontrastem na poziomie 1000000:1. Na razie premierę tego sprzętu należy traktować stricte prestiżowo, ale kto już teraz zawojuje rynek OLED, za kilka lat może mieć dominującą pozycję w tym segmencie.

Sony KDL-40ZX1

Sony zaprezentowało na konferencji prasowej KDL-40ZX1 - obecnie najcieńszy na świecie telewizor LCD, którego grubość ekranu wynosi 9,9 mm. Cały telewizor ważny 12,2 kg - taka waga sprawia, że jest to jednocześnie najlżejszy telewizor świata.

BRAVIA Z4500

"Pierwszy na świecie telewizor z odświeżaniem 200Hz (podobnego zdania o swoim odbiorniku jest Samsung - przyp. red.). Z4500 korzysta z Motionflow i dzięki 200 klatkom na sekundę ma dostarczać niespotykaną dotychczas jakość oddania ruchu.

BRAVIA EX1

Jeden z kilku berlińskich reprezentantów telewizorów korzystających z bezprzewodowego połączenia ze źródłami przechowującymi materiały w wysokiej rozdzielczości. Całość została stworzona przez Europejskie Centrum Designu Sony, z myślą o Europejskim rynku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Howard Stringer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje