Samsunga nowości RTV na wiosnę

Samsung Electronics Polska zaprezentował najnowsze linie produktów RTV na rok 2010 - Pokazano m.in. najnowsze telewizory 3D, zestawy kina domowego, aparaty i kamery cyfrowe.

Sześć tegorocznych modeli telewizorów Samsunga zostało wyposażonych w funkcję odtwarzania obrazu w trzech wymiarach (LED Seria 7000, 8000 i 9000, LCD Seria 750 oraz telewizory plazmowe Seria 7000 i 8000). Najnowsze urządzenia dają również możliwość konwersji tradycyjnego obrazu 2D do postaci trójwymiarowej. Ofertę produktów 3D Samsunga uzupełnia odtwarzacz Blu-ray oznaczony symbolem BD-C6900 oraz zestaw kina domowego 7.1 HT-C6930W.

Reklama

Samsung pokazał również kilka modeli aktywnych okularów 3D, niezbędnych do oglądania pełnego efektu trójwymiaru, w tym modele dla dzieci oraz dla osób noszących okulary korekcyjne. Możliwości nowego sprzętu zaprezentowano na przykładzie filmu "Potwory kontra Obcy" w wersji Blu-ray 3D. Film ten będzie dostępny z telewizorami Samsung do końca roku w ramach porozumienia Samsunga z wytwórnią DreamWorks.

Bezprzewodowa łączność

Ważną cechą nowych modeli jest szerokie zastosowanie łączności bezprzewodowej w standardzie DLNA. Zaprezentowane w tym roku urządzenia łączą się z domową siecią, dzięki czemu użytkownicy mogą przenosić i odtwarzać pliki pomiędzy komputerem, telewizorem czy odtwarzaczem Blu-ray. Bez użycia kabli możemy też np. przeglądać zdjęcia z aparatu fotograficznego na ekranie telewizora czy odtworzyć muzykę zapisaną w telefonie poprzez system kina domowego.

Samsung Apps i internet w telewizorze

Kolejną funkcją jest łączność z internetem i dostęp do Samsung Apps - pierwszego na świecie sklepu z aplikacjami multimedialnymi do telewizorów. Użytkownicy najnowszych telewizorów, odtwarzaczy Blu-ray i zestawów kina domowego otrzymają możliwość korzystania z najnowszych aplikacji internetowych, stworzonych we współpracy z lokalnymi, jak i światowymi dostawcami treści (m.in. Youtube, AccuWeather).

Naturalny design

Każda z tegorocznych serii urządzeń RTV charakteryzuje się odmienną, linią wzornictwa. Znajdziemy tu zarówno motywy nawiązujące do faktury drewna w telewizorze LED Seria 6500 czy odtwarzaczu Blu-ray Seria 7000, jak i szczotkowane aluminium w telewizorach LED Seria 9000.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje