Reklama

Przeźroczysty LCD Samsunga wchodzi do produkcji

Przeźroczysty ekran LCD Samsunga podświetlany wyłącznie słońcem wchodzi do produkcji masowej.

Jest to przeźroczysty panel LCD o przekątnej 22 cali, rozdzielczości 1680 x 1050 pikseli i kontraście 500:1. Dostępne będą dwie wersje, kolorowa i czarno biała. Ta pierwsza jest przeźroczysta w 15 procentach, druga w 20. O dziwo najciekawsza nie jest tu wcale możliwość patrzenia przez panel na drugą stronę.

Reklama

Rewelacyjnie praktycznie zapowiada się system podświetlania ekranu... a raczej jego brak. W odróżnieniu od wszelkich innych paneli ciekłokrystalicznych, ta konstrukcja nie ma sztucznego podświetlania. Oczywiście takie rozwiązanie nie sprawdzi się raczej w domu. Chyba, że w zastępstwie tradycyjnych okien. Może jednak znaleźć zastosowanie w reklamie. Interaktywne szyby na wystawach sklepowych nie brzmią już jak fantastyka naukowa.

Na targach CeBIT 2011 koreański producent pokazywał wersję 46-calową. Zużywała ona 90 procent mnie energii elektrycznej niż tradycyjne panele LCD tej wielkości. Póki co nie jest znana cena 22-calowego panelu. Wiadomo za to, że Samsung chce wydać wersję ze złączami HDMI i USB. Zwiastuje to proste wykorzystanie, ale jeśli cena będzie astronomiczna, to nie szybko zobaczymy te ekrany w centrach handlowych.

Przeźroczysty LCD Samsunga w akcji:

Szymon Adamus

http://hdtvmania.pl/

HDTVmania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: samsung | LCD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje