Reklama

Pierwszy na świecie projektor RGB LED

Samsung Electronics, zapowiedział rynkową premierę pierwszego na świecie projektora RGB LED o jasności 1 000 ANSI lumenów.

W modelu SP-F10M jako źródło światła zastosowano diody LED, dzięki którym urządzenie zapewnia żywotność lampy wynoszącą 50 000 godzin w trybie Eco. W rezultacie projektor jest przyjazny dla środowiska oraz wygodny i tani w eksploatacji.

Reklama

Standardowe projektory wymagają wymiany lampy po 3 000 godzin eksploatacji, podczas gdy model SP-F10M wyposażono w źródło światła, które gwarantuje 50 000 godzin w trybie Eco. Oznacza to 17 razy dłuższą żywotność niż w tradycyjnych urządzeniach tego typu.

Większa intensywność oraz skala barw pozwala na szersze zastosowanie projektora w placówkach edukacyjnych i rządowych oraz korporacjach, gdyż obraz może być wyświetlany na białych tablicach i ekranach, jak również na czarnych tablicach.

Jak twierdzi producent, dzięki wyeliminowaniu z procesu produkcji tradycyjnych żarówek halogenowych, które zawierają rtęciowe włókna żarowe, udało się znacznie zredukować zagrożenie dla środowiska naturalnego związane z ich utylizacją.

- Naszym celem w Samsungu jest tworzenie zaawansowanych technologicznie sprzętów, które są przyjazne środowisku, czynią nasze życie łatwiejszym oraz redukują całkowity koszt posiadania produktu (TCO) - powiedział JinHwan Kim, wiceprezes Visual Display Business w Samsung Electronics.

Sprzęt posiada aplikację PC-free Office Viewer, która umożliwia otwieranie różnych plików, takich jak PDF, TXT, HTML, MPEG oraz dokumenty Microsoft Office. Dzięki temu do wyświetlania prezentacji wystarczy pamięć USB. Ponadto, model SP-F10M można sprawnie uruchomić lub wyłączyć w 3 sekundy.

Za pomocą pilota można sterować urządzeniem, regulować głośność, nanosić zmiany oraz zarządzać plikami. Informacje dotyczące pracy projektora mogą być również monitorowane i kontrolowane w czasie rzeczywistym. Dodatkowo, technologia Dust Filter Free pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, czyniąc urządzenie bezobsługowym.

Specyfikacja techniczna SP-F10M

- Jasność 1 000 ANSI lumenów,

- Diody LED jako źródło światła zapewniające 50 000 godzin żywotności lampy w trybie Eco,

- Rozdzielczość XGA (1024x768),

- Rozmiar obrazu od 40 do 300 cali,

- Port USB oraz aplikacja PC-free Office Viewer, pozwalająca na odtwarzanie dokumentów Microsoft Office oraz Adobe PDF,

- Złącze HDMI, możliwość podłączenia do komputera,

- RJ45 (złącze do zarządzania projektorem),

- Głośnik mono 7W,

- Wymiary 309 x 290 x 111,5 (szer. x dł. x wys., mm),

- Waga 4.8 kg.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje