Reklama

Netflix po polsku w trzecim kwartale 2016

W drugim kwartale 2016 roku Netflix doświadczył globalnego spowolnienia jeśli chodzi o wzrost liczby użytkowników. Udało mu się ich pozyskać tylko 2/3 z liczby, jaką wcześniej zakładał. Z danych opublikowanych przez spółkę wynika, że w Stanach Zjednoczonych zyskał tylko 160 tys. użytkowników, w porównaniu z 2,23 mln w poprzednim kwartale i 880 tys. w drugim kwartale 2015 roku.

Na rynkach międzynarodowych zyskał 4,51 mln nowych klientów w pierwszym kwartale 2016 roku, a już w drugim kwartale zaledwie 1,52 mln. Taka różnica wynika z tego, że usługa zadebiutowała na całym świecie własnie na początku roku. W drugim kwartale 2016 roku Netflix zyskał na całym świecie 1,7 mln użytkowników, w porównaniu z prognozowaną liczbą 2,5 mln.

W swoim oświadczeniu do akcjonariuszy, Netflix poinformował, że chociaż liczba nowych użytkowników brutto była zgodna z prognozami, to churn (wskaźnik odejść) wzrósł "nieznacznie i niespodziewanie". Prognozy Netfliksa na trzeci kwartał 2016 roku zostały ustalone na 2 mln nowych użytkowników netto. Ponadto na jesień planowany jest dalszy rozwój usługi w Polsce i Turcji, polegający na przetłumaczeniu interfejsu użytkownika, dodaniu kolejnych napisów i dubbingu.

Reklama

Przychody Netfliksa za drugi kwartał 2016 roku wyniosły 1,966 mld dol., w tym 1,208 mld dol. w USA i 758 mln dol. na rynkach międzynarodowych. Według prognoz, przychody mają wzrosnąć do odpowiednio 1,309 mld dol. i 846 mln dol. w trzecim kwartale br.

Anita Kaźmierska


Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: Netflix | Netflix w Polsce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje