Reklama

Mistrzostwo Polski transmitowane w 3D

CANAL+ przeprowadzi 15 maja pierwszą w Polsce transmisję z meczu piłki nożnej w technologii 3D i standardzie HD. Relacja z meczu w 3D będzie przeprowadzona bezpośrednio ze stadionu w mieście, w którym rozstrzygnie się walka o Mistrzostwo Polski.

Będzie to również jedna z pierwszych w Europie produkcji 3D na żywo dostępnych dla masowej publiczności - dzięki specjalnym pokazom dla kibiców, organizowanym tego dnia przez CANAL+ i LG Electronics w wybranych miastach w całej Polsce.

Reklama

- Jesteśmy dumni, że jako pierwsi dostarczymy polskim kibicom sportowych emocji w 3D. CANAL+ po raz kolejny wyznacza standardy produkcji telewizyjnej. Trzy lata temu jako pierwsi zrealizowaliśmy transmisję sportową z Polski w technologii HD, dzisiaj wprowadzamy polski futbol w świat stereoskopii - powiedział Bertrand Le Guern, Prezes CANAL+ Cyfrowy.

Transmisja w stereoskopowym 3D

Polska stanie się jednym z niewielu krajów w Europie (m.in. po Wielkiej Brytanii i Niemczech), w którym kibice mogą doświadczyć rewolucji, jaką stereoskopia wprowadza do piłkarskich emocji. Ekipa CANAL+ przeprowadzi transmisję z meczu piłki nożnej w trójwymiarowej technologii HD prawdopodobnie ze stadionu w Poznaniu, Krakowie lub Warszawie. Możliwe, że pierwszy polski mecz w 3D, w zależności od sytuacji w tabeli Ekstraklasy, rozegra drużyna Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin, Wisły Kraków z Odrą Wodzisław lub Legii Warszawa z drużyną PGE GKS Bełchatów.

Partnerem transmisji jest Eutelsat - przekaz odbędzie się na należącym do operatora satelicie Hot Bird. Ekipa CANAL+ przeprowadzi relację z wykorzystaniem specjalistycznego wozu transmisyjnego wyposażonego w 9 nowoczesnych kamer pracujących w technologii stereoskopowej. Transmisja w technologii stereo 3D będzie niekodowana (sygnał będzie zakodowany dla transmisji tradycyjnej). Abonenci CYFRY+, posiadający dekoder HD i telewizor 3D, będą ją mogli obejrzeć w ramach serwisu testowego CANAL+ 3D test na kanale 28.

Otwarte pokazy 3D

Dla pozostałych kibiców CANAL+ wraz z partnerem, LG Electronics, zorganizuje otwarte pokazy 3D w wybranych miastach Polski. W ramach pokazów fani futbolu obejrzą na żywo pierwszy polski mecz w 3D w wyselekcjonowanych pubach w całej Polsce, które firma LG Electronics wyposaży w nowoczesne telewizory LCD Full HD 3D i zestawy specjalnych okularów 3D.

- Technologia 3D z pewnością już w tym roku zdominuje światowy i polski rynek telewizyjny oraz, mamy nadzieję, iż z czasem stanie się standardem w każdym salonie - powiedział Ireneusz Smaga, Wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu LG Electronics Polska. Wraz z dostępnością pierwszego kontentu 3D, LG już w maju wprowadzi na polski i światowy rynek najnowszą linię TV INFINIA, obejmującą m.in. modele Full LED 3D. Transmisja sportowa w 3D jest kolejnym już doświadczeniem CANAL+ z technologią stereoskopową. Firma jest koproducentem filmu "Projekt Chopin", międzynarodowej produkcji, która powstaje w stereo 3D.

Fragment przykładowej relacji meczu w 3D:

Jak sprawdza się piłka nożna w znanym z kin 3D? Mieliśmy szansę obejrzeć kilka minut nagranych wcześniej meczy i trzeba przyznać, że iluzja obecności na boisku jest naprawdę świetna. Szczególnie dobrze w stereoskopowej technologii prezentują się sytuacje podbramkowe. W Wielkiej Brytanii transmitowano już w pubach pierwsze mecze drużyny Manchester - kibice byli bardo zadowoleni.

ŁK

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje