Reklama

Microsoft i telewizja przyszłości

Podczas targów techniki nadawczej NAB, które dobiegły końca w czwartek w Las Vegas, Microsoft pokazał, jak wyobraża sobie telewizję przyszłości.

Dzięki zestawom set-top i odbiornikom TV obsługujących framework Microsoftu Silverlight strumieniowanie w internecie i nadawanie telewizyjne mają się stopić w jedno.

Reklama

Na stoisku targowym koncernu z Redmond można było podziwiać także transmisję live w 3D ze studia: strumień danych z rozgłośni Antenne-Niedersachsen był rejestrowany za pomocą dwóch kamer HD, a następnie przetwarzany jako wideo w jakości 720p.

W charakterze klienta wykorzystano tutaj Silverlighta 4, odtwarzacz pozwala nawet na to, aby wideo Side by Side było odtwarzane zależnie od życzenia użytkownika - np. w postaci anaglifowej (z tradycyjnymi okularami do 3D). Za technikę rejestracji i transmisji odpowiedzialna jest firma nadawcza TVN Group. Według informacji TVN Group jest to pierwsza na świecie transmisja na żywo w 3D i w jakości HD. Tym niemniej jeszcze w ubiegłym roku zrealizowana została transmisja telewizyjna 3D w Internecie, która jednak nie mogła być odbierana publicznie.

Jeśli ktoś chciałby wypróbować transmisję w 3D, potr4zebuje w tym celu przedpremierowej czwartej wersji środowiska Silverlight. Po zainstalowaniu na prawach administratora można oglądać demonstrację tutaj.

HeiseOnline

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje