Reklama

Kinect bije rekord Guinnessa

Sensor Kinect dla konsoli Xbox 360 zapewnił Microsoftowi miejsce w "Księdze rekordów Guinnessa".

Jak twierdzi firma, w ciągu czterech miesięcy od rynkowej premiery już 10 milionów osób nabyło Kinecta. Zestaw do sterowania jest jak do tej pory najszybciej sprzedającym się urządzeniem z segmentu elektroniki rozrywkowej. "Wyniki sprzedaży mówią same za siebie" - powiedział Gaz Deaves, redaktor działu gier w "Księdze rekordów Guinnessa".

Reklama

W ciągu pierwszych 60 dni od rynkowego debiutu Microsoft sprzedał 8 milionów urządzeń, co daje ponad 133 tysiące egzemplarzy dziennie. Już ten wynik był decydujący dla orzeczenia nowego rekordu. W systemie Kinect użytkownik może sterować postaciami i posługiwać się przedmiotami bez dodatkowych kontrolerów. Urządzenie rejestruje ruchy gracza za pomocą kamery i zestawu czujników.

Jak twierdzi Microsoft, w najbliższych miesiącach pojawią się kolejne gry współdziałające z Kinectem. Należą do nich między innymi "Sesame Street: Once Upon a Monster" firmy Warner Bros.," Kung Fu Panda 2" (THQ) i "Avatar Kinect" przygotowany przez Microsoft. Rekord Guinnessa zostanie odnotowany w nowym wydaniu księgi poświęconym grom w roku 2011.

HeiseOnline

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kinect | rekord guinnessa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje