Reklama

Kamyczek Creative'a - Zen Stone

Creative wprowadza na rynek odtwarzacz Zen Stone. Portal INTERIA.PL, jako pierwszy w Polsce, miał szansę sprawdzić to urządzenie.

Wielokrotnie pisaliśmy, że odtwarzacze MP3 stały się czymś więcej niż tylko urządzeniem - dla niektórych to styl życia. Są osoby, które bez obowiązkowego założenia słuchawek po wejściu do autobusu lub włączenia swojego ulubionego kawałka podczas spaceru nie potrafią normalnie funkcjonować. Niezależnie od tego, czy ktoś na stałe przywiązany jest do swojego playera, czy nie, chyba wszyscy zgodzą się, że walka między producentami tego typu sprzętu przekształciła się w wyścig zbrojeń, w którym coraz częściej próbuje się sprzedać klientowi odtwarzacze naszpikowane niepotrzebnymi multimediami.

Reklama

Tymczasem ludzie nieraz szukają czegoś taniego, prostego - po prostu czegoś "do słuchania muzyki". Coraz więcej producentów zdaje sobie z tego sprawę, wypuszczając na rynek odtwarzacze na każdą kieszeń. Jedną z takich firm jest firma Creative, który wprowadziła do sprzedaży Creative Zen Stone.

Mój "Kamyczek"

Marka Zen stała się swoistego rodzaju alternatywą dla iPoda, nic więc dziwnego, że i Stone promowany jest jako część linii Zen. Klient w malutkim pudełku znajdzie Player, słuchawki, króciutki kabel USB (około 5 cm) oraz mini-instrukcję obsługi. Więcej nie potrzeba. Stone sprzedawany jest w sześciu różnych kolorach: czarnym, czerwonym, białym, niebieskim, żółtym i różowym. Model, który otrzymaliśmy do testów był czarny i trzeba przyznać, że prezentował się naprawdę elegancko.

Nazwa "Stone" jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Urządzenie przypomina płaski kamyk, taki który zazwyczaj wykorzystuje się do "puszczania kaczek". Wymiary nowego playera to 53,7 na 35,3 na 12,8 mm, a jego waga wynosi 18,5 g. Creative ograniczył konieczne przyciski i wyjścia do minimum. Zen Stone został wyposażony w wyjście minijack stereo 3,5 mm oraz port USB 2.0, które znajdują się na bocznych częściach. Obok wyjścia minijack pojawił się suwak, który umożliwia ustawienie opcji "Repeat All", "Shuffle" oraz "Skip Folder" (przeskoczenie do następnego folderu). Co jeszcze?

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje