Reklama

Jak wybrać przenośny odtwarzacz

O czym należy pamiętać kupując przenośny odtwarzacz multimedialny? Zanim kupisz - przeczytaj nasz poradnik.

W tym poradniku pomożemy w zakupie przenośnego odtwarzacza. Skupimy się zarówno na tańszych, prostszych modelach, jak i bardziej zaawansowanych odpowiednikach. Przedstawimy także najlepsze odtwarzacze według INTERIA.PL.

Reklama

ZOBACZ NAJLEPSZE ODTWARZACZE

Wygląd i dodatki

Obudowa - aby zredukować koszty, często używa się kiepskiego materiału - warto to sprawdzić, choćby pocierając palcem o pudełko. Co może cieszyć, obecnie coraz częściej zamiast taniego plastiku używa się stopów aluminium. Dzięki temu odtwarzacz jest bardziej solidny i prezentuje się lepiej. Jeśli będziemy używać playera podczas biegania lub jazdy rowerem, należy pamiętać o wytrzymałej obudowie.

Przyciski - nawigacja powinna być jak najprostsza. Zasada: jak najmniej przycisków. Ważnym dodatkiem jest suwak hold, którym wyłączamy wszystkie przyciski odtwarzacza. Dzięki niemu będziemy mogli włożyć player do kieszeni nie martwiąc się o przypadkowe naciśnięcie któregoś z przycisków. Warto także sprawdzić, w którym miejscu znajduje się wyjście na słuchawki. Lepiej, aby było umieszczone na górze albo na dole, wtedy łatwiej będzie włożyć player z podpiętymi słuchawkami do kieszeni.

Słuchawki - w zestawie znajdziemy często słuchawki przeciętnej jakości. Zazwyczaj jedynym sposobem rozwiązania tego dylematu jest kupienie nowych. Alternatywnym wyjściem jest przetestowanie tych dołączonych. Jak sprawdzić jakość słuchawek? Posłuchać dobrze nam znanego utworu skupiając się na tle muzycznym. Czy słuchawki oddają całą gamę dźwięków. Czy tony niskie i wysokie brzmią naturalnie? Koniecznie także należy sprawdzić, czy słuchawki dobrze leżą w uszach.

Akcesoria - w markowych, drogich odtwarzaczach rzadko znajdziemy dodatkowe akcesoria. Wszystko musimy dokupić samemu. Znacznie lepiej prezentują się na tym polu mniejsze firmy. W pudełku z odtwarzaczem takiej firmy jak Vedia znajdziemy etui, pasek czy ściereczkę do czyszczenia ekranu.

Zewnętrzne głośniki - to nowa moda. Coraz częściej odtwarzacze wyposaża się także w głośniczki. Ich jakość jest słaba, ale spełniają swoje zadanie - umożliwiają korzystanie z muzyki w gronie znajomych.

Pamięć

Na rynku dostępne są odtwarzacze z pamięcią flash oraz z dyskiem twardym. Pierwszy standard jest wolniejszy, ale gwarantuje szybszy dostęp do muzyki, mniejsze zużycie energii oraz większe bezpieczeństwo - standard flash znacznie trudniej uszkodzić. Standardowy dysk twardy oznacza większą pojemność za niższą cenę, ale i większą podatność na wstrząsy i uszkodzenia. Raz naruszony dysk może okazać się już nie do odzyskania, tak więc jest to jedynie opcja dla ludzi, którzy nie będą np. biegać z odtwarzaczem.

Ile pamięci wystarczy? - to zależy od użytkownika, ale 2 GB to absolutna podstawa dla osób słuchających muzyki. Jeśli będziemy chcieli korzystać z plików wideo oraz oglądać zdjęcia - nie obędzie się bez 8GB. Chociaż ilość miejsca przeznaczona na nasze materiały będzie mniejsza, lepiej zdecydować się na pamięć flash. Coraz więcej odtwarzaczy umożliwia także skorzystanie z kart SD/SDHC - dzięki temu rozwiązaniu możemy skutecznie zwiększyć pojemność naszego odtwarzacza. Slot na karty SD/SDHC może okazać się bardzo przydatny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje